Sizin havanız hangisi bilmem ama benim havam biraz yazdan çalar biraz kıştan!
Kışı sevmeyen insanlar için hava dışarısı tam anlamıyla harika ! Ancak bu işin sebebini düşünen düşünmek zorunda olan insanlar için durum çok vahim.

Beni bu güzel havalar mahvetti diyen saire selam vermek lazım evvela . . 

Bizi bizden elbette bir hava  alır.  Bizim havamiz deriz  adına. Sizin havanız nedir bilmem ama  benim havam biraz yazdan çalma biraz kıştan.  Daha doğrusu baharlar . .  Kışı da sevdiğim doğru ancak takvimler Ocak ayını termometreler Ekim'i gösteriyor adeta . 

Kar yağması gerekirken kar yağmalı.  Bazen çatılardan yağmur damlamalı  , ağaçlardan,  salkım saçak  saçlarımızdan . . . Her şey vaktinde güzel. 

Şemsiye satan insanda para kazanmalı,

Bot ,eldiven, bere satanda . Velhasıl her şey alışılageldiği  gibi olmalı.  

Kışı  sevmeyen insanlar için hava dışarısı tam anlamıyla harika ! Ancak bu işin sebebini düşünen düşünmek zorunda olan insanlar için durum çok  vahim.  

Heleki barajlardaki  su miktarlarını,  tarımdaki  sulamayı, sebze meyve fiyatlarını düşününce kat kat artıyor  bu endişe.

Işte bu yüzden daha bi düşündürüyor  bizi . 

"Bu havaları ne kaçırır ne değistirir acaba ?" diye düşünmek lazım.  Belki önce baraj yerine ağaç dikmeyi denesek yeşillendirsek  mavisi azalan dünyayı yeşille birlikte mavide artsa.

Havanın bu olumsuz hali bir bizde böyle değil tabii ki.  Küresel ısınmanın olumsuz etkileri bazı ülkeleri susuzluk,kuraklıkla  bazı ülkeleri ise fırtına sel veya dondurucu soğuklarla imtihan ediyor .

2020 yılında küçük bir buz devri yaşanacağı söylentisini de hesaba katarsak pek parlak günlerin el salladığı söylenemez.   Bu tablo tüm dünyanın ürünü belki herkes kendi kapısından başlasa süpürmeye kısa sürede temizlenir dünya.  

Ancak insan bozmak konusunda bu kadar usta yapmak konusunda bu denli çırakken  düzeltmeye çalışmak bir kenara günden güne kötü hale dönüşüyor.   

Bilmeliyiz ki güzel günler bize gelmez biz onlara yürümeliyiz.

Havanız hep güzel olsun . . :)

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!