Yumurta Kabukları Hakkında Bilmediğiniz 4 Faydası
Yumurtanın vücudumuza faydalarını saymakla bitmez. Kahvaltıların vazgeçilmezi olan yumurtanın bir diğer faydası da kabuğunda gizlidir. Kırılgan görünen yumurta kabukları çok güçlüdür ve organik madde için mükemmel kullanımları vardır. Yumurta kabuklarını çöpe atmak yerine farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

1. Yumurta Kabuklarıyla Giysilerinizi Beyazlatın

Yumurta Kabuklarıyla Giysilerinizi Beyazlatın

Giysilerinizi beyazlatmakta zorluk çekiyorsanız, yumurta kabukları yardımcı olacaktır. Yumurta kabuklarını bir pamuk kumaş ile sıkıca bağlayın ve çamaşırlarınızı beyazlatmak için çamaşır makinesine koyun. Bu noktada beyaz giysiler olduğu için beyaz gösterecektir ve lekeleri kolayca çıkaracaktır.

2. Yumurta kabukları bitkileri besler

Yumurta kabukları bitkileri besler

Bitkilerinizin sağlıklı bir besin kaynağı kullanmasını istiyorsanız yumurta kabuğu kullanabilirsiniz. Yumurta kabuğunu bir bardak ılık suya koyun ve 5-10 dakika bekletin. Bahçenizi beslemek ve güçlendirmek için ağaçlarınızı bu suyla 10-15 dakika sulayın.


3. Evde Doğal Tebeşir Hazırlayın

Evde Doğal Tebeşir Hazırlayın

Yumurta kabukları ile çocuklarınız için doğal tebeşir yapabilirsiniz. Bunun için bir kapta unu sıcak su ile karıştırın ve 1 yemek kaşığı öğütülmüş yumurta kabuğunu ekleyin. İyice karıştırın ve bir macun yapın. Renkli olmasını istiyorsanız, istediğiniz renkte bir boya ekleyin ve tüm karışımı iyice karıştırın. Daha sonra bir kalıba dökün ve kuruması için üç gün bekleyin. Doğal tebeşiriniz hazır!

4. Bahçenizi Zararlı Böceklerden ve Hayvanlardan Koruyun

Bahçenizi Zararlı Böceklerden ve Hayvanlardan Koruyun

Bahçenizi kemirgenlerden, salyangozlardan ve hatta kedilerden korumak istiyorsanız yumurta kabukları ile bahçenizi kontrol edebilirsiniz. Yumurta kabuğunu ezin ve bahçenize serpin. Yavaş yavaş zararlıların gittiğini göreceksiniz.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!