Kilo almak için ne yapmalıyım? Kilo aldıran yiyecekler
Biliyorusunuz ki bir çok teknik ve yöntem ile diyet yapmaya çalışan arkadaşlar olduğu gibi kilo almak içinde çok fazla çaba harcayan kişilerde vardır. Nasıl kilo alabilirim, hiç kilo alamıyorum, kilo yapan yiyecekler, ne yemeliyim gibi sorularınız için.

Kilo almak istiyorum ancak bir türlü başaramıyorum” diyenler denseniz eğer, sizlere kilo almanız için yapmanız gereken yollardan bahsedeceğiz. Kilo almak için bir herhangi bir yolu denemeden önce neden zayıf olduğunuzu bir tedavi yöntemi ile bulup, buna göre bir çizelge hazırlamalısınız. Bazen çevrenizde çok yiyen ancak pekte kilosu olmayan ve hatta kilo almayan insanlar görebilirsiniz. Bu insanların hormonal sebeplerden, yetersiz beslenmelerden, parazitlerden, psikolojik sorunlardan dolayı karşı karşıya kaldıkları iştahsızlık ve parazit gibi nedenlerden dolayı kilo almadıklarını söyleyebiliriz.

Neden kilo alma gibi sorununuza belli bir çare bulduktan sonra, kendinize kilo almak için gerekli bir beslenme programı hazırlamalısınız. Beslenme programınızda kalori miktarınızı arttıracak besinler olmalıdır. Günlük besinlerinizden ne kadar kalori almanız gerektiğini hesapladıktan sonra 500-1000 kadar kalori fazla olarak eklenmesiyle besin tüketmelisiniz. Bu durumuna bir örnek gerekirse, enerji ihtiyacı için günlük 2500 kalori alması gereken bir kişinin kilo almasını gerçekleştirebilmesi için 3000 – 3500 civarlarında bir kalori alması gerekir. Bu nedenle yapacağınız programda ki besinlerinizin size ne kadar kilo sağlayıp sağlamadığını ölçmelisiniz.

Metabolizma, gündüz saatlerine göre akşamları daha yavaş çalışır. Eğer yediğiniz Besinlerin size kilo olarak geri dönmesini istiyorsanız, akşam saatlerinde yemek yeme ihtiyacınızı daha fazla arttırın. Sıvı olarak da kilo alabilirsiniz. Bu gibi kilo alma yöntemleri dışında bitkisel ve ilaç yardımları da bulunmaktadır. Bunları doktor tedavisi ile yapmanız gerekiyor.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!