Yeni Açılan Siteler İçin Backlink Çalışması
Yeni açılan siteler arama motorlarında pek yer edinemezler. Arama motorlarında etkili şekilde önde çıkmak için backlink aşırı derecede önemlidir. Yeni açılan bir site için backlink çalışması yapmakta faydalı yada zararlı olarak çalışma şeklinize göre size geri dönüş sağlayacaktır. Yeni web sitem için backlink alabilir miyim? yeni açtığım nasıl yöntem izlemeliyim? yeni açılmış siteye backlink almak için öneriler nelerdir? gibi sorularınız için makalemizi okuyun.

Yeni açılan site için backlink konusu bildiğiniz üzere tartışmaya açık ve genellikle şaşkınlık ve bir o kadar heyecanla tabiri caizse bodoslama link tarlalarına eklenen linkler ve diğer çalışmalar üzerinde duracağız.

Yeni Açılan Siteler İçin Backlink Çalışması Mantığı

Yeni açılan siteye gördüğüm kadarıyla site içi çalışma yapılmadan site dışında üstelik anahtar kelimelerde link çıkışı yapılıyor. Backlink paketlerini bilinçsizce kullanıyor ve satın alıyorsunuz. Kimi paketler oluyor, yeni bir siteye 1500 – 4000 arası backlink çalışması yaptırıyorsunuz. Bu sistem tamamen yanlıştır. Doğru hareket edilmediği sürece sürekli olarak yanlış çalışmalar sizi takip edecektir. Bu makalemizde ise sizleri yeni açılan siteye backlink nasıl yapılır yol göstereceğim…

Bu konuyu maddelendirmek ve geniş olarak açmak istiyorum. Aşağıda başlıklar halinde maddelendireceğimiz konuların üzerinde muhakkak ki durun. Bu makalemizin de yeni açılan site için backlink çalışması amaçlı yazıldığını unutmayın.

Google

Google Backlink Çalışması

Site İçi Backlink Çalışması

Websiteniz yeni açıldığında yapmanız gereken, siteniz içerisinde konularınıza eşdeğer kelimelerden link almaktır. En büyük örneği, sürekli yapmaya devam ettiğim “SEO, Google SEO” kelimelerinden görebilirsiniz. Çünkü sitenize içerik açısından ve anlam açısından en iyi yazılar kendinizden çıktığı için farklı yazı sayfanıza yada ana sayfanıza link vermek çok daha akıllıca ve mantıklıdır… İlave olarak Google sosyal medya araçlarını sevmekte, paylaşımlarınız ile de organik olarak tanınabilirsiniz. Bunun için WordPress sosyal medya eklentisi adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yeni Açılan Siteler İçin Backlink Dostu İmleme Servisleri

İmleme servisleri yeni websiteler için bulunmayacak bir nimettir. Konularınızı eklediğiniz zaman direkt olarak URL adresiniz eklenmiş olur. URL adresleri doğal backlink olarak göründüğünden aşırı veya az olması halinde hiçbir zararı olmaz. Konunuzun altyapısını kısmi olarak güçlendiren bu linkleme sistemi Google’nin de önemsediği imleme sitelerinden geçmektedir. Dünyaca ünlü imleme siteleri (bookmarking site) delicious, digg, folkd, reddit, stambleupon gibi web siteleridir. Türkiye’de ise tavsiye etmediğim ama tanınmış olan oyyla, tavsiye ettiğim sitelerde webtikk, im.web.tr, imle.web.tr gibi imleme siteleri mevcuttur.

Sosyal Medya Paylaşımları ile Doğal Backlink Kazanın

Sosyal medya üzerinde paylaşımlar yaparak hem sitenizi tanıtabilir, bu kurallar içerisinde de yeni siteler için backlink çalışması yaptırabilirsiniz. Google +, Facebook, Twitter, FriendFeed ve Pinterest gibi sosyal medya araçlarında sitenizi tanıtabilir doğal olarak hem backlink, hemde ziyaretçi kazanabilirsiniz… Pinterest SEO ile ilgili paket satın almak ve doğal backlink inşası yapmak istiyorsanız konumuzu okuyabilirsiniz…

Site Dışı Çalışmalar

Bu konu ile ilgili olarak size tavsiye edeceğim birkaç kıstas mevcut açıkçası. En doğal yöntem olan tanıtım yazılarıdır. Fakat tanıtım yazılarında anahtar kelime üzerinden değil, URL adresiniz üzerinden link almanız çok çok daha sağlıklıdır. Yeni açılan siteye backlink bu konuda paravan bloglarda, tanıtım sitelerinde ve forumlarda tavsiye etmekteyim.

Doğru bir link inşası yeni açılan siteye backlink çalışması yaptırmadan sizlerin ellerinde olabilir. Bunun için sadece 1 ay kadar kısa süre zarfı içerisinde doğru çalışmanız gerekmektedir.

Ek Olarak söyleyeceğim tek şey “Sizin web adresinizi sizden daha çok iyi tanıyan olamaz.” Bu yüzden tanıtım yazılarını kendiniz yazabilir, sitenizi kolayca anlatıp ziyaretçilere tanıtabilirsiniz…

Backlink Paketleri Sizi Kandırmasın!

Wiki paketiymiş, backlink paketiymiş, sosyal medya tanıtımıymış, imleme paketiymiş kesinlikle sitenize çalışma yaptırmayın. 1 ay boyunca kendi çabalarınızla sitenize birşeyler kazandırmaya çalışın. Emin olun bu sistem ile çok iyi başarılar kazanacaksınız… Google‘ nin yeni açılan siteye backlink çalışması yapılmasını sevmediğini çok iyi bilin ve ağır ağır kendiniz çalışın.

Bu konuda sizlere yönlendirme açısından ÜCRETSİZ destek sitemiz tarafından sağlanacaktır. Yön gösterme ve ücretli danışmanlık hizmeti ise 5TL’ den başlayan fiyatlarla sizlere sunulacaktır…

İlerleyen dönemlerdeki konularımızı ve videolu seo eğitimi ile eksiklerinizi tamamlayacaksınız. Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Seo Backlink Yöntemleri başlıklı makalemizde seo backlink, seo backlink nasıl yapılır ve seo backlink nedir hakkında bilgi, yorum ve geliştirmeler yer almaktadır.

Söyledim

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!