Yazıcı Yazdırmıyor: KB5005565 Windows 10 Güncellemesi Sonrası Sorun
Windows 10 periyotik olarak güvenlik ve diğer güncellemeler yapmakta. KB5005565 güvenlik güncellemesi ile, yazıcı yazdırma sorunu ortaya çıkmaktadır. Güncelleme sonrası ağdaki yazıcıya yazdıramıyorum, gücelleme yazdırma sorunu, ağ üzerindeki yazıcıyı yazdıramıyorum gibi sorunlarınız için makalemizi okuyun.

Windows 10 KB5005565 güvenlik güncellemesi, bilgisayar güvenlik açıklarını kapatmak için microsoft ekibi tarafından yazılmış bir windows güncellemesidir. Bazı güvenlik güncellemeleri erişim noktalarında sorunlarıda beraberinde getirmektedir. 

Güncelleme sonrası ağ üzerindeki yazıcıya bağlantı yapıyor ama yazdıramıyorsanız. Buna engel olan yapılan son KB5005565 güvenlik güncellemesidir. Bu sorundan rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. 

Sorunun kaynağı Söyledim ekibi olarak çözülmüş (1 çözüm olarak verilen) başka bir yerde bulamayacağınız çözümdür. 

Yapmamız gereken iki yöntem var. Birinci yöntem kesin çözüm ve sonuç alınmıştır. İkinci çözüm ise güncellemeyi kaldırmaktır. 


1 ÇÖZÜM

Windows 10 ağdaki yazıcıya, yazdırma komutu veriyorsunuz fakat yazdırmıyorsa sorunun kaynağı güncelleme erişimi engellemiş demektir. 

İlk olarak Başlat üzerinden Denetim Masası'na girelim, Programlar ve Özellikler'i tıklıyoruz. Açılan pencerede sağ üst kısımdaki menüden Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle tıklıyoruz. Yeni açılan pencere üzerinde, sağ üst köşede Windows Özelliklerini aç veya kapat'ı tıklıyoruz. Küçük pencere açılacaktır. Açılan pencerede en altta bulunan Yazdırma ve Belge Hizmetleri seçeneği bulunmakta. Altındaki bütün seçenekleri işaretliyor ve Tamam'a tıklıyoruz. Daha sonra işlem gerçekleşmeye başlayacak ve işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden açıp kapatın. Sorun çözülecektir. 

2. ÇÖZÜM - Güvenlik Güncellemesini Kaldırmak

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!