Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma
Günden güne artan ve çok küçük yaştaki kullanıcılara kadar inen internet, sanal âlem deyip geçilmiyor artık.

Çalışan insanların çoğu işlerini buradan takip ediyor, haberleşmeyi sağlıyor araştırmayı geliştiriyor. Bütün bunların yanı sıra birde kazandırıyor. İnternet artık araştırma ve eğlencenin yanı sıra artık bir para kazanma aracı. Hem bilgi kazandırıyor hem de para kazandırıyor. İnternet ortamından para kazanmanın yollarını saymakla bitiremeyiz ama makale yazarak internetten para kazanma sistemi sizi hem geliştiriyor, hem öğretiyor hem de kazancınıza katkıda bulunuyor.

Yazı yazmayı seven binlerce insan vardır. Kimi hikâye yazar, kimi şiir yazar, kimi şarkısı için beste yazar kimi de araştırdığı konuların başkalarının da işine yarayacağını düşündüğü için makale yazar. Makale yazarak internetten para kazanma sistemi adından da anlaşıldığı gibi bir çeşit yazı sistemidir. Bu sistem nedir, nasıl işler, nasıl kazandırır, hepsini sırayla açıklayalım. Makale tek kelime ile özgünlüktür. Makale, herhangi bir konudaki düşünceyi, görüşü, bilgiyi kâğıda dökmektir. Buna gazete yazısı da denebilir. Makaleler kompozisyon gibidir ve giriş, gelişme, sonuç gibi 3 bölümden meydana gelir. Makale yazarak internetten para kazanma sistemi ile para kazanmak için kelime haznenize güveniyor olmanız, noktalama kuralları ve imla hatalarını iyi bilmeniz ve geniş bir bilgi portföyüne sahip olmanız gerekmektedir.

Nasıl Para Kazanacağız?

Kendi web sitenizde yazarak kazanmak;

Eğer yukarıda saydığım özelliklere sahipseniz makale yazarak internetten para kazanma sistemi tam size göre. Diyelim ki sizde değişik konular üzerine makaleler yazıyorsunuz peki bunları nasıl değerlendirip para kazanabilirsiniz onu açıklayalım. Öncelikle makalenizi yayınlamak için bir blog yada web sitesi kurmak gerekecek. (Ücretsiz web site kurma makalesine bakın) ya da belli başlı şartlara göre ücret tespiti yapıldıktan sonra makalelerinizi satabilirsiniz. 

Yazdığınız yazıları insanların okuması, ve büyük kitlelere ulaşmaşı size çok yönlü alternatif kazançlar getirir. Bunların en klasik olanı tabiki reklamlardır. Fakat para kazanmak için birinin sitenizde reklam vermesini beklemenize gerek yoktur. Önemli olan yazılarınızın yeterli derecede ziyaretçi çekebilmesidir. Ziyaretçi olduktan sonra para kazanmanın yüzlerce yolu var. Bunlardan en güzel kazanç gerireni satış ortaklığı sistemidir.

Herkesin mutlaka ilgli olduğu bir alan vardır. Kimileri teknolojiyi severken kimileri modayı, kimileri de para piyasasını takip eder. Bu kişilerin ilgi alanlarında söyleyecek yazacak çok şeyleri vardır. Fakat makale yazarken dikkat edilmesi gereken bazı doğru konu seçimi ve anahtar kelimelerdir. Bir internet kullanıcısı Google arama motoruna ne yazarsa sizin makaleniz çıkmalı önce bunu düşünmeniz gerekiyor. Tabiki bunu kullandığınız anahtar kelimelerle yapacaksınız. Bu kelimeler konu ile alakalı olmalıdır. Makale konusu ne ise anahtar kelime o veya onunla ilgili yandaş kelimelerdir.  Bu kelimeler belirlendikten sonra yazının içinde çeşitli yerlerde doğal bir şekilde kullanılır. Tabiki fazla abartmadan.

Makalelerinizi web sitelerine satarak para kazanmak;

Yazdığınız makaleleri internet üzerinden satmak isterseniz karşımdaki kişiye nasıl güveneceğim diye düşünmeyin çünkü öyle düşünürseniz bu işi yapamazsınız yapsanız da uzun sürdüremezsiniz. Evet, bu tip yapılan işleri suistimal edenler de yok değil ama bu biraz da karşılıklı güven meselesi. Bu kazanç sisteminde herhangi bir site ya da şahıs için makale yazma konusunda anlaştınız peki ya bunun ücretleri nasıl belirlenir? Ücret konusunu genelde makale yazdıran kişiler belirlemekte ama bunun yanı sıra şartları uygun karşılamayan kendi şartlarını ortaya koyan makale yazarları da var bu gibi durumlarda mutlaka anlaşılır ve bir orta yol bulunur. Konular belirlenir makaleler yazılır ücret banka veya posta yolu ile makale yazarına teslim edilir. Bu sistem sayesinde birçok ev hanımı ve öğrenci kendine ek gelir sağlamış durumda eğer sizde yazılar yazıyorsanız gelin bunları internet ortamında hem paylaşın hem de kazanın. 500 kelimelik yazdığınız bir makaleyi ortlama 7-8 TL’ye satabilirsiniz. Tabiki yazdığınız makalenin konusuda ücret belirlenirken önemli bir faktördür.

Makalenizi ister kendi sitenizde yayınlayın, ister başka web sitelerine satın. Makale yazmak her türlü garantili bir kazanç yöntemidir.

Benim önerim makalelerinizi satmak yerine kendinize bir blog açarak burada yayınlayıp, bloğunuzdan satış ortaklığı ürünlerinin reklamını yapmanızdır. 

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!