Backlink Alma Yöntemleri Nelerdir?
Web sitelerinin arama motorlarında önde çıkmalarını sağlayan en büyük faktörlerden birisi backlinktir. Backlinkler nasıl ve nerelerden elde edilir, nasıl yol izlenmelidir, Backlink kaynakları nelerdir?

Backlinkler sitemizin google, yandex, bing gibi arama motorlarında aramalarda önde çıkmasını sağlayan bir faktördür. Backlinkin önemi; arama motorları verilen dış linkleri referans olarak algılar ve sitenizin önerildiğini algılar. Önerilen sitelerin içeriklerinin kaliteli ve daha çok kitleye ulaşması anlamına gelir. 

Backlinkler sitemiz için çok önemlidir. Backlink alırken dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar vardır. 

Backlink almak için bir çok yöntem vardır.Bunlar şu şekildedir;

Blog Backlink: Blog sayfalarına yapılan yorumlarla elde edilen Backlinklerdir.

Profil Backlink: Üye olduğunuz sitelerde profilinizdeki web site adresi kısmına sitenizi yazarak Backlink alabilirsiniz.Ayrıca Forumlar üzerinden elde edilen Backlink yöntemidir.

Directory Backlink: Dizin,Hitlist ve toplistlere sitelerinizi ekleyerek elde edilir.Bunun için bir çok site vardır.

Wiki Backlink: Wiki Backlink adından da anlaşıldığı gibi Wiki sitelerinde makaleler oluşturularak ve bu makalelerde sitenizin linkini vererek elde edile yöntemdir.

İçerik Backlink: İçerik backlinkler, web sitesinde kaynak gösterilen ve içeriklerinizin yayınlanması ile elde edilen backlinklerdir.

Ayrıca link alma yolu veya link takas yoluyla da sitenize backlink alabilirsiniz.

Hack link: Hiç önermediğimiz ve şiddetle karşı geldiğimiz bir yöntemdir.Adındanda anlaşıldığı gibi Hack yoluyla eklenen yöntemlerdir.Hack yöntemiyle eklenen backlinkler site sahibinin farketmesi durumunda kaldırılır ve sitenizin google sandboxa düşmesine neden olabilir.Hacklinklerde bir diğer durumsa linkler gizlenerek eklenir buda hiç önermediğimiz bir durumdur.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!