Avrupa Birliği, akıllı telefonlar için şarj cihazları için tek bir standart geliştiriyor: Apple buna karşı çıkıyor
Avrupa Birliği, cep telefonları, tabletler ve kulaklıklar için standart bir şarj kablosu kullanılması için yasa tasarısı sunacak. Tasarıya göre bütün cihazlarda standart bir şarj kablosu kullanacak. Apple kendine özgü şarj kablosu çıkartmasından dolayı yasaya tepkili gibi görünüyor.

Avrupa Komisyonu akıllı telefonlar, tabletler ve kulaklıklar için şarj cihazları için tek bir standarda ilişkin bir yasa tasarısı sunacak. Tasarı Apple'ın işini etkileyebilir. Bu nedenle Apple geleneksel olarak rakiplerinin ürünlerini desteklemeyen bir şarj girişi kullanır. AB liderleri ve milletvekilleri, on yıldan fazla bir süredir mobil cihazlar için şarj cihazları için tek bir standart kullanma fikrini benimsemeye çalışıyorlar.

Birçoğuna göre bu, çevre için olumlu bir rol oynayacak ve sıradan kullanıcılar için uygun olacak. Ayrıca Avrupa Komisyonu, şarj cihazlarının akıllı telefonlardan ayrı olarak satılması gerektiğinde ısrar ediyor. Apple, Lightning kablosuyla tasarıya karşı çıkıyor. Lightning kablosunun sadece Apple ürünlerini desteklediğine dikkat edilmelidir.

Bu kablonun başka firmaların cihazlarında kullanılması mümkün değildir. Apple'a göre, mobil cihazlar için şarj cihazları için tek bir standart, yeniliklerin uygulanmasını geciktirebilir, daha fazla elektronik atık oluşturabilir ve hatta tüketicileri rahatsız edebilir. Diğer şirketler genellikle bir USB kablosu kullanır. Modern elektronik cihazlar, simetrik bir USB Type-C girişi ve bunun için tasarlanmış teller kullanır.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!