Apple İphone Gece Modu Nasıl Yapılır?
İphone gece modu genelde gözlerimizin yorulmaması için kullanıyoruz. Gece modunu sürekli açık tutmak ve güneş battıktan sonra her iki şekilde kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Iphone karanlık mod nasıl açılır, gece modu nasıl yapılır, gece modu ayarları nerede gibi sorularınız için derledik.

Iphone gece modu diğer bir adıyla karanlık mod, gözü yoran beyaz ekranın yerine siyah renkte kullanılmasıdır. Uygulamalarda beyaz zemin (arkaplan) yerine siyah zemin kullanılmaktadır. Örnekle; whatsapp renginiz açık renkteyken, yazışma, liste ve bütün kısımları siyah rengi alır. Gün ışığı olmadığı zamanlarda gözünüzün yorulmasını engellemiş olursunuz. 

Karanlık mod ile gözleriniz dinlenmiş ve gözleri hassas olanlar için ideal bir kullanım yöntemidir. 

 

IPHONE KARANLIK MOD NASIL YAPILIR?

Apple Iphone telefonu gece modu yapmak için aşağıdakileri uygulayınız. 

İlk olarak Iphone telefonunuzun "Ayarlar" kısmına girin. 

Daha sonra açılan listeden “Ekran ve Parlaklık” kısmına girmeniz gerekiyor. Bu bölüme girdikten sonra "Koyu" seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Koyu Seçeneğini seçtiğimizde gece gündüz telefonunuz siyah ekranda olacaktır. Koyu seçeneğinin altındaki "Otomatik" seçeneğiniz aktif hale getirdiğinizde, güneş battığında gece modu aktif hale gelecektir. Gündüz kullanımda açık renk aktif olacaktır. 

İşlemleri yaptıktan sonra telefonunuz koyu moda geçmiş olacaktır. 

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!