Ağdaki yazıcıya bağlanırken hata alıyorum: 0x0000011b
Ağdaki yazıcıya bağlanırken bağlantınız kesildi ve 0x0000011b bu hata kodunu alıyorsanız, sebebi yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda yapılan KB5005565 güncellemesidir. Ağdaki bilgisayarların yazıcıya bağlanmasını engeller. Hatanın çözümü ve sorunu nasıl gideririm diyorsanız yazımızı inceleyiniz.

Ağdaki bilgisayarlara bağlı yazıcılara bağlanırken bu hatayla karşılaşırız. 0x0000011b hatasının nedeni, windows'a KB5005565 güncellemesi gelmesinden kaynaklıdır. Güvenlik güncellemesinden sonra yazıcı ağdaki bilgisayarlar tarafından tanınmamakta ve hata vermektedir. 

Yazıcıya bağlanmak istediğinizde, "windows yazıcıya bağlanamıyor" şekinde hata vermektedir. Hata kodunda ise 0x0000011b. belirtilmektedir. 

Hatayı gidermek için yapılan güncellemenin kaldırılması gerekmektedir. 

Verdiğimiz 3 çözüm ile kaldırabilirsiniz. 3. çözüm kesin çözümdür.


1. Çözüm

Yapılan güncellemeyi kaldırmak için: 

Windows arama kısmından denetim masası yazarak Denetim Masası'na giriyoruz. Açılan pencerede Program Ekle ve Kaldır'ı tıklıyoruz. Açılan sayfada sol menüde Yüklü Güncellemeleri Görüntüle'yi tıklıyoruz. Daha sonra burada yapılan güncellemeler karşımıza çıkacak. Yapmanız gereken en son yapılan güncellemeyi bulmak olacak. Daha sonra en son yüklenen güncellemenin üzerine sağ tıklayarak kaldır deyiniz. Güncelleme kaldırılacaktır. Yazıcı ağdaki bilgisayarların kullanımına açılacaktır. 

2. Çözüm

Başlata arama kısmına regedit yazın ve çıkan öğeyi sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" deyin

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print

Print klasörüne tıklayın ve sağ tarafta yeni bir DWORD-32 bit değeri oluşturun. Ardından oluşturduğunuz değere çift tıklayın ve aşağıdakileri girin:

Değer adı: RpcAuthnLevelPrivacyEnabled

Değer verisi: 0

Bu işlemi yazıcıyı kullandığını bütün bilgisayarlarda uygulayın.

3. Çözüm

Diğer bir seçeneğimizde ip ile bağlanmak yazıcı ip adresini, yazıcının kurulu olduğu bilgisayardan öğrenerek yapabilirsiniz. Yazıcıya statik ip adresi atayabilir yada mevcut ip üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Yapmanız gereken Denetim Masası sonra Aygıtlar ve Yazıcılar, daha sonra üst kısımda Yazıcı Ekle'yi tıklayınız. Yazıcı ekle kısmında açılan pencerede yazıcı bulunamıyorsa, istediğim yazıcı listelenmiyoru tıklayın. TCI/IP adresi veya ana bilgisayar adı kullanarak yazıcı ekle'yi seçin, sonraki adımda yazıcı ip adresini girin. Sonra yazıcının adı gelecek ve kurulumunu isteyecektir. Bu şekilde kesin bağlanmış olursunuz. 

Yazıcı 0x0000011b Hata Çözümü

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!