Köy Yaşamını Ele Alan Youtube Kanalları!
Youtube üzerinde, birçok kanal bulunmakta. Bilgi amaçlı, haber, eğitici videolar başta olmak üzere yer alan kanalların yanında, köy yaşamlarını çeken youtuberler de bulunmakta. Youtube üzerinden köy hayatı ve çoban yaşamını ele alan kanalları sizler için derledik.

1. Mor Koyun Tv

Mor Koyun Tv

Erdal Karadağ'ın yayın yaptığı Mor Koyun Tv youtube kanalı ilgiyle izlenen kanalların başında geliyor. Bu kanal mor koyun ve hayvancılık hakkında bilgiler paylaşıyor. 

Erdal Karadağ, kışları Iğdır'da yazları ise yaylalara çıkıyor. Göç yolculuğu ve yayladaki yaşayışını bizlerle paylaşıyor. Kurt saldırıları ve köpeklerinin maceralarıyla dolu bir kanal. Beşo, Hırço, Palaz ve Sarsılmaz adındaki köpekleri ile çoban köpekleri hakkında bilgiler ve onların gündelik hareketlerini bizlere sunuyor. Köpekleride izleyicilerin takibinde, izlemenizi tavsiye ederim. 

2. Orhun Topkaya

Orhun Topkaya

Eskişehir Seyitgazi'ye bağlı Çukurca Mahallesinde (köyü) yaşayan Orhun Topkaya, youtube kanalında gündelik köy yaşamını paylaşıyor. Koyun yetiştiriciliği yapan Topkaya'nın youtube kanalı oldukça büyük bir takipçiye sahip. 

Köy yaşamının ele alındığı kanalda, hayvan yetiştiriciliği hakkında bilgiler yer almakta. Çoban usulü yemekler yaparak izleyicilerin gönüllerinde taht kurmuş bir kanal.


3. Genç Çoban Tv

Genç Çoban Tv

Konya Bozkır İlçesinde yayın yapan Hüseyin Güldağ'ı keçi çobanlığı yapıyor. Toroslara yaylalara çıkan Hüseyin kanalında, gündelik yaşamına yer veriyor. Yayla ve köy özlemi çekenler için güzel bir kanal. 

Keçi yetiştiriciliği ve köy yaşamı hakkında bilgiler paylaşıyor. 

4. Nurgül Akdoğan

Nurgül Akdoğan

Bolu'nun Fırınlık köyünde yaşayan Nurgül Akdoğan, birçok erkeğin yaptığı işi tek başına yapıyor. Koyun ve inekleri otlatan Nurgül Akdoğan köydeki gündelik işlerini, ailesi ile gittiği bir pikniği dahi paylaşıyor. 

Köy yaşamını doğallığıyla yansıtan bir kanal izlemenizi tavsiye ederim. 

5. köyde hayat var - seyit ali kartal

köyde hayat var - seyit ali kartal

Konya Bozkır ilçesinde köy yaşamını Bize Sunan Seyit Ali Kartal, yazları yaylada kışları köyde koyunları ve köpekleriyle köydeki yaşamını bizlere sunuyor. Seyit Ali dedesinden kalma dağevi ile de ilgileniyor ve bol bol menemen yaparak iştahımızı kabartıyor. 

İzlemenizi tavsiye ederim.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!