Zayıflatan bitkiler ile kilo vermenin yolları
Doğada yer alan bitkilerin her birinin ayrı bir şifası var. Bu bitkiler hastalıklara şifa olduğu gibi zayıflamamıza da olanak sağlıyor. Kilo vermemizi sağlayan otlar hangileridir, bitkiler zayıflatır mı, kilo verdiren bitkiler nelerdir?

Doğa da binbir çeşit şifalı bitki var olup çok çeşitli hastalıklara faydalar sağlamaktadır.

Zayıflamak için çeşitli yollara başvuran kişiler aslında etrafındaki yani çevresindeki eşsiz bitkilerin farkına varmadıkları gibi zayıflama için çeşitli sağlıksız yöntemlere başvurarak zayıflayacam düşüncesi altına giriyor. O yüzden bitkilerden kendinizi uzak tutmayarak kararınca tüketmek vücut işleyişi açısından büyük yararlar sağlamaktadır.

1-Tere bitkisi: İnsan vücudundaki yağları hızlı şekilde yakılmaya yardımcı oluyor.  İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ tüketilmesinde fayda vardır. Aynı zamanda içinde çok fazla vitamin bulunuyor.

2-Balık otu bitkisi: Bünyemizdeki kimyasalları çok hızlandırarak zayıflama ve kilo vermenize yardımcı olur. ünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. Bünyesin de mevcut olan madde el ve ayak tırnaklarını güçlendirip aynı zaman da saç köklerine güç ve parlaklık katar.

3-Funda yaprağı: İnsan vücudunda ki böbrek ve idrar kanallarını hareket vererek vücuttaki ödemi arttırır. Çok fazla ve çok kullanmak bulantı, tansiyon düşmesi ve kusma gibi sorunlarla karşılaşa bilirsiniz. Kullanım dozu kişilerin bünye yapısına göre ayarlanmalıdır.

4-At kuyruğu bitkisi: İdrar problemlerini sökme ve sıkıştırma yapısına sahip at kuyruğu bitkisi yapraklarında daha fazla verim bulunuyor. Vücuttaki fazla yağ katmanları ve dokuları eritme özelliği olan bu bitkiyi doktor kontrolün kullanmanız da fayda var. Çok kullanmak böbreklerinize zarar verebilir.

5-Adaçayı bitkisi: Zayıflamak için ideal bir bitki olan ada çayı iştahınızı kapatmak veya azaltmak için kullanmnızda fayda vardır. Genel de çay olarak tüketilen ada çayı salata da bir tutam serpmek şeklinde kullanabilirsiniz.

6-Arı Polenleri: Arıların kovanında bulunan, arıların getirdiği polenlerin toplanıp granür haline getirerek elde edilen bu besin türü, çok fazla vitamin, enzim ve mineral içermektedir. Yemeklerden önce alındığı zaman iştah kapatırken yemeğin ortasında alındığında ise iştah açıyor. Tokluk hissi veren polen diyet sırasında yitirilen gücü takviye ediyor.

7-Fesleğ bitkisi: Vücudumuzdaki biriken fazla suyu azatmak veya tamamen atmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca içinde barındırdığı eter yağı moral ve güven yükseltici özelliğine sahiptir.

8-Sinameki bitkileri: Vücuttaki kalın bağırsakta biriken suyun emilmesini önleyerek müshil ilacı görevinide yapmaktadır. Çok fazla kullanmak bağırsakta olumsuz sonuçlar doğurabilir. Ayrıca idrar sökücü işlevide bulunan sinemaki bitkisini, nane ve rezene ile  destek yapılarak tüketilmesi gerekmektedir.

9-Biberiye bitkisi: Genelde bel ve kalça da bürüken yağların kırılma ve parçalanması gibi güzel özelliklere sahip bu bitki vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak, idrar sökücü özelligini de içinde barındırmaktadır. Biberiye bitkisin den elde edilen yağın, vücudun dışından ovalanak sürüleme işlemi sayesinde ölü hücreleri temizleyerek canlandırması ve zayıflamaya faydalar sağlamaktadır.

10-Kekik otu: Vücut sindirim problemlerini tedavi etme ve metebolizmayı hızlandırma gibi özelliklere sahip olan kekik otu bağışıklık sistemini güçlendirerek, zindelik hissi veriyor.

11-Civan perçemi bitkisi: Baklava, çikolata gibi tatlılara karşı zaafı olanlar için birebir olan civan perçemi iştahı keserek acıkma hissini yok eder. Taze bir lezzeti olan bu bitki ağır olan her yemeği daha hafifleştirerek lezzet katmasına yardımcı olur.

12-Maydanoz otu: Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak bağ dokularını güçlendirir. Maydanoz genel de salata, yemek  ve çayların içine karıştırılarak tüketilir. Vücutta biriken ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

13-Limon yağı bitkileri: Limonların esansından  elde edilen bu yağ, limon kabuklarının sıkılması veya su buharı distilasyonu ile elde ediliyor. Vücut ısısını normal tutarak terlemeye olanak sunan limon yağı, idrar sökme ve karındaki biriken kurtları  düşürmek için yardımcı olmaktadır.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!