Yüzdeki sivilce lekeleri akneleri gidermek için yöntemler!
Belirli nedenler sonucu yüzümüzde çıkan lekeler, rahatsız edici şekilde belirgin olabiliyor. Lekelerden kurtulmanın yolları, neler yapmak gerek?

Akne, özellikle kadınlar için ciddi psikolojik sonuçlar doğurabilir. Sivilce sonrası leke uzun süre gitmez. 

Doğal yollarla evimizde rahat şekilde bulacağımız malzemelerle aknelerden kurtulabiliriz. Sert bir cisim veya uygunsuz bir metaryelle aknelere zarar verirsek kalıcı izler bırakabiliriz. O yüzden doğal yöntemlerle veya bir cildiyeye görünerek kurtulabilirsiniz. 

Yüzümüz bizim toplumdaki kimliğimizdir. Yüzümüzde istenmeyen yerde çıkan bir leke oldukça rahatsız etmektedir. Bu lekeler hangi yöntemlerle kaybolur, neler sürmemiz gerekir, hangi maskeleme işlemlerini yapmamız gerekir kısaca sizler için derledik. 

İşte bunu önlemenin bazı basit yolları:

Salatalık:

Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın en kolay yollarından biri salatalıktır. Aynı zamanda güzelliğin anahtarı olarak da adlandırılabilir. Salatalık genellikle yüz ve saç bakım maskelerinin hazırlanmasında kullanılır.

Bal:

Bal aynı zamanda sivilce izlerinden kurtulmanın da etkili yollarından biridir. Balı temiz cilde uygulayın ve istediğiniz kadar beklettikten sonra suyla yıkayın ve kurulayın. Sivilce izlerinden kısa sürede kurtulacaksınız.

Yumurta akı

Yumurta beyazını bir kaseye koyun ve yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 30-45 dakika bekledikten sonra durulayın. Kısa sürede izlerden kurtulacağınızı göreceksiniz.

Aleo vera

Aleo Vera bitkisi eski çağlardan beri insanlar tarafından kullanılmaktadır. Bu bitki yaraları ve yara izlerini iyileştirmede mükemmel bir araçtır. Aloe vera kremleri kullanmak yardımcı olacaktır ve cildiniz iyileşmeye başlayacaktır.

Elma sirkesi

Elma sirkesi sadece mideyi eritmek için değil sivilceler için de etkilidir. Sivilce izi olan temiz bölgelere elma sirkesi sürün ve yarım saat bekleyin. Bu hem kırışıklıkları önleyecek hem de cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Her gün uygularsanız kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!