Udi Hindi Yağı Faydaları: Nasıl kullanılır?
Udi hindi yağı bir çok sağlık problemlerine iyi gelmektedir. İdrar kaçırma , bağışıklık güçlendiren ve mide problemleri gibi özelliklere sahiptir. Peki udi hindi bitki yağının faydaları nelerdir, nerelerde ve nasıl kullanılır?

Udi hindi bitkisi yüzyıllardır tıpta kullanılmaktadır. Udi hindi, uzun çubuk şeklinde, tarçını andıran Uzak Doğu Asya bitkisidir. Yağ, ağacın meyvesinden elde edilir. Her zaman yeşildir ve 4 mevsim meyve verir. Bu bitkinin kullanımından herhangi bir sorun yaşanmaktadır. Udi hindi yağının birçok rahatsızlığa faydası vardır. Faydaları nelerdir diye merak edenler için:

UDİ HİNDİ BİTKİ YAĞININ FAYDALARI 

Bağışıklığı güçlendirir.

Mide problemleri için yararlıdır.

Kış hastalıklarında genellikle kullanılır.

Doğal bir antibiyotiktir. İnflamasyon ve enfeksiyonlarla savaşır.

Boğaz ağrısını ortadan kaldırır. Cinsel aktiviteyi arttırır.

Vücudu toksinlerden ve mikroplardan temizler.

Nefes tıkanıklığına iyi gelir.

Ağız kokusunu ortadan kaldırır.

Bu yağ hastalığa bağlı olarak farklı şekillerde kullanılır. Solunma yolunda iltihaplanma için, bağırsaklar için günde 1 çay kaşığı ve mide problemleri, bağırsaklar ve mide problemleri için günde iki kez içilebilir. Bu 10 gün devam eder. Akciğer problemleri, astım, cinsel isteksizlik, idrara çıkma sorunları gibi durumlarda, günde iki kez içilebilir, kimi hallerde balla karıştırabilirsiniz. Udi hindi yağı da ağız yaralarında da faydalıdır.

Udi hindi yağı, mide ve bağırsak problemlerinde burun ve boğaz iltihabı, bronşit, cinsel isteksizlik, güvensizlik, idrar kaçırma gibi sorunlarınıza yardımcı olacaktır.

UDİ HİNDİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Çay gibi veya maskelerde kullanılır.

Aynı zamanda balla karıştırılır veya pekmez ile karıştırılır. Ayrıca suya birkaç damla ekleyerek kullanılır.

UDİ HİNDİ YAĞININ ZARARLARI 

Udi hindi, uygun şekilde kullanılırsa zarar vermez. Ancak kullanım artık bir dizi reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle, günlük kullanımı 2 kaşığı geçmemelidir.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!