Su Çiçeği Olanlar Nasıl Beslenmeli?
Su çiçeği çıkaranlar, halsizlik, baş ağrısı ve yorgunluk görülmektedir. Su çiçeği çıkaranların iyi beslenmesi gerekmektedir. Su çiçeği çıkaranlar nasıl beslenmesi gerekir? Su çiçeğinde beslenme, ne yemeli, gıda tüketimi nasıl olmalıdır?
su çiçeği hastalığı

Baş ağrısı, halsizlik, iştahsızlık ile kendini belli eden su çiçeğinin kısa zaman içinde geçmesini sağlamak amacıyla beslenmeye özen gösterilmesi gerektiği uzmanlarca tavsiye edilir. Su çiçeği olanların beslenmede nelere dikkat etmesi gerektiği uzmanlarımızca şöyle açıkladı:

Çocukluk döneminde hemen her yaşta husule gelebilecek döküntülü hastalıklardan birisi olan su çiçeğinin tedavi aşamasında beslenmeye dikkat etmek çok önemli bir husustur. Suçiçeği olan çocukların iştahında azalma görülür, bu sebeple suçiçeği olan bir çocuğun beslenmesine iki kat daha fazla özen gösterilmelidir.

Su çiçeğinde beslenmeye özen göstermek, sağlıklı ve düzenli beslenme su çiçeğinin belirtilerini hafifletecek, hastalığın seyrini azaltacaktır. Su çiçeği geçirenler bol su içmelidir. Çünkü bu hastalıkta sıvı kaybı husule gelir. Beslenmede de sıvı ağırlıklı yiyecekler yer almalıdır. Acılı, baharatlı ve karbonhidratlı gıdalardan uzak durulması gerekir. Suçiçeği hastalığında hafif gıdalarla beslenmek gerekir.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!