Kırmızı üzüm kandaki kolesterol miktarını düşürür
Yapılan araştırmalara göre kırmızı üzümün kandaki kalestrolü düşürdüğü ortaya çıktı.

Kırmızı üzümlerin içeriğindeki lifli madde miktarı nedeniyle düşük yoğunluklu lipoproteinlerin seviyesini azalttığı tespit edilmiştir. Bunun nedeni, çözünür lifin kolesterol gibi belirli besinlerin kan dolaşımına emilimini yavaşlatabilmesi veya hatta azaltabilmesidir. Yeni araştırmalar kırmızı üzümün faydalarını ortaya çıkarmıştır. Kolesterolü yüksek olan kişiler 8 hafta boyunca her gün kırmızı üzüm yediler ve düşük yoğunluklu lipoproteinin yanı sıra toplam kolesterolü daha düşük olduğunu belirlediler.

Doktorunuz yüksek kolesterol seviyelerini kontrol etmek için bir kan testi yapacaktır. Yüksek kolesterol seviyeleri, diyet ve egzersiz de dahil olmak üzere bir dizi yaşam tarzı faktörüne bağlıdır.

Kolesterol kanda bulunan yağlı bir maddedir. Fazlası kan damarlarının tıkanmasına ve bunun sonucunda ölümcül hastalıklara yol açabilir.

Yüksek kolesterol ile ilgili ciddi sağlık koşulları arasında kalp krizi ve felç bulunur. Kanda genellikle "iyi" ve "kötü" kolesterol olarak adlandırılan iki tür kolesterol vardır. Yüksek yoğunluklu lipoprotein olarak bilinen "iyi" kolesterolün varlığı, bu komplikasyonları geliştirme olasılığını azaltır. Aynı zamanda, "kötü" kolesterol veya düşük yoğunluklu lipoproteinler sizi daha fazla risk altına sokar.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!