Kırılan saçlara özel bakım maskesi
Bakımsızlıktan, doğal etkenlerden, hava kirliliğinden yıpranan saçlarınıza doğal kürler uygulayın. Dökülmelere karşı saç bakımınızı ihmal etmeyin.

Saç kırıklarımızdan sürekli şikayetçi oluruz. Bu dönem dönemde olmaktadır. Özelliklede mevsim geçişlerinde saçlar havanın etkisi ile kırılgan olur ve daha hızlı dökülür. Saçların ucunda bulunan koruyucu kılıf yok olduysa, tekrar yerine gelmesi imkansızdır. Yapılması gereken saçın sağlıklı kısmının bırakılıp, diğer kısımların kesilmesidir.

Saçlarınız uzadıkça deride bulunan besleyici yağlar, saçlarınızın uç noktalarına erişimide zorlaşır. Bu şekilde saç uçları zayıflar. Nemlendiriciler ile kırılar düzenli şekilde azaltılabilir.

Kırıkları aldırın

Aynı zamanda saçın uçları güneşe ve diğer faktörlere daha fazla maruz kalmaktadır. Dipteki saçlara göre daha yaşlı olduklarından saç kurutma makinası, soğuk, güneş, sıcak, ıslaklık gibi faktörlere daha çok maruz kalarak yıpranmıştır. Yıpranan ve kırılan saçları kesmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Kırıkları onarıcı krem ve şampuanlardan uzak durun ve heveslemeyin. Saçınızı doğal yollarla besleyerek koruyun.

İşte kırılan saçlar için besleyici maske tarifi:

Malzemeler

1 yumurta sarısı

1 çay bardağı demlenmiş çay

1 çorba kaşığı badem yağı

2 damla limon suyu

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Saç diplerinize sürüp masaj yaparak iyice yedirin. 10-15 dakika bekleyip şampuanla yıkayın.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!