Hamilelik sırasında saçımı boyayabilir miyim?
Hamileyken saçınızı boyamak istiyorsanız alerjik bir reaksiyonunuz yoksa boya yapabilirsiniz. Hamilelik döneminde saç boyamak bebeğe zarar verir mi, saç boyamak tehlikeli midir, saç boyasam zararı olur mu? Hamileyim saçımı boyatabilir miyim sorunuzun cevabı bu yazımızda.

Birçoğu, saç boyalarındaki kimyasalların hamilelik sırasında güvenli olup olmadığını merak ediyor. Uzmanlara göre, bazı faktörleri göz önünde bulundurarak hamilelik sırasında saçınızı boyamak güvenlidir.

Hamilelikte saçlar ne zaman boyanabilir?

Hamilelikte saçınızı boyamak için ilk üç ayı beklemeniz gerektiği sıklıkla söylenir. Ancak uzmanlar bunun özel bir etkisinin olmayacağını söylüyor. Bu nedenle hamileliğin herhangi bir döneminde saç boyası kullanmak güvenlidir. Ancak ilk haftalarda görülebilen mide bulantısı ve benzeri belirtiler anne adayını çok endişelendiriyorsa bu dönemde saç boyama elbette doğru bir seçim olmayacaktır. Saç boyasının kokusu mide bulantısını şiddetlendirebilir. Bu durumda saçınızı boyamadan önce bu belirtilerin geçmesini beklemek daha mantıklı olur.

Hamilelikte saç boyanırken nelere dikkat edilmelidir?

Saç boyası kullanırken hamile olsanız da olmasanız da her zaman düşünülmesi gereken ilk şey alerjik reaksiyonların varlığıdır. Saçınızı daha önce boyamış olsanız bile, cildinizde yeni bir boyaya karşı alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Döküntü ve kaşıntı gibi belirtiler ortaya çıkabilir ve boya cildinize zarar verebilir. Bu nedenle boyamadan önce saç boyasının saçın küçük bir kısmında denenmesi önerilir.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!