Gençliğinizi ve sağlığınızı elinizden alan 10 alışkanlık
Boşa giden zamanlarımız ve değiştiremediğimiz alışkanlıklarımız hayatımız üzerinde olumsuz etkilere neden olabiliyor.

Hepimiz her gün aşağıdaki eylemleri yapıyoruz, ancak bu eylemlerin vücudumuzda hangi patolojilere neden olduğunu bilmiyoruz.

BACAK BACAK ÜSTÜNE ATMAK

BACAK BACAK ÜSTÜNE ATMAK

Bu tür oturma çoğu insan için bir yaşam biçimi haline geldi. Siz de böyle oturanlardansanız bilmelisiniz ki bu tür oturmalar bacaklarda kan durmasına ve varislere neden olur. Bacaklarda uzun süre oturmak da yukarıda belirtilen patolojilere neden olur.


BİLGİSAYARDA UZUN SÜRE OTURMAK

BİLGİSAYARDA UZUN SÜRE OTURMAK

Bilgisayarla çalışmak göz yorgunluğuna neden olur. Yorgunluk ise gözlerin ve göz çevresinin uzun süre yaşlanmasına ve göz aktivitesinde azalmaya neden olur. Bunu önlemek için her 2 saatte bir en az 20 saat gözlerinizi dinlendirmeniz gerekir.

AŞIRI KOZMETİK MALZEMESİ KULLANMAK

AŞIRI KOZMETİK MALZEMESİ KULLANMAK

Çoğu kız, güzel görünmek için genç yaşlardan itibaren kozmetik kullanır. Küçük yaştan itibaren kimyasal kozmetik tercih edenler, yüz derisi erken yaşlanır.

AŞIRI SPOR YAPMAK

AŞIRI SPOR YAPMAK

Birçok uzman, her gün egzersiz yapmanın vücut için iyi olduğunu söylüyor. Ancak uzmanları, her gün koşanların cildinin daha hızlı kırıştığını söylüyor. Bedenlerine zorunlu oldukları için değil, istedikleri için spor yapmalarını tavsiye ederler.

ÇOK MİKTARDA TAZE SIKILMIŞ MEYVE SUYU İÇMEK

ÇOK MİKTARDA TAZE SIKILMIŞ MEYVE SUYU İÇMEK

Taze sıkılmış meyve suları vücut için çok faydalıdır. Birçok vitamin ve eser element içerirler. Bununla birlikte, her gün çok fazla meyve suyu içmek vücuttaki fruktoz miktarını arttırır ve bu da cildin erken kırışmasına neden olur.

SAÇLARI TEZ KURUTMAK

SAÇLARI TEZ KURUTMAK

Hastalanmamak için saçlarımızı yıkadıktan sonra mümkün olan en kısa sürede kurutmaya çalışıyoruz. Bunun için sıcak bir saç kurutma makinesi kullanıyoruz. Saçları ıslakken sıcak saç kurutma makinesi ile kurutmak saçın doğallığını ve sağlığını kaybetmesine neden olur.

BOL SÜT İÇMEK

BOL SÜT İÇMEK

Süt kalsiyum ve diğer besinler açısından zengindir. Bazı insanlar neredeyse her gün ve birkaç bardak içiyor. Her gün birkaç bardak süt içmek ter bezlerinin tıkanmasına neden olur ve bu da cildin erken kırışmasına neden olur.

SAÇLARI ARKADAN KUYRUK ŞEKLİNDE TOPLAMAK

SAÇLARI ARKADAN KUYRUK ŞEKLİNDE TOPLAMAK

Uzun saçlarınız varsa ve her zaman arkadan topluyorsanız, saç stilinizi değiştirmeniz gerekir. Çünkü uzun süre "kuyruk" şeklinde saç toplamak kelliğe neden olur.

GEÇMİŞİ UNUTMAMAK

GEÇMİŞİ UNUTMAMAK

Geçmişte hoş olmayan bir deneyim yaşadıysanız ve bunu sık sık hatırlıyorsanız, bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Çünkü geçmişte yaşanan kötü şeyleri sürekli hatırlamak kişinin fiziksel sağlığını bozabilir. Geçmişi affetmemek kişinin sinirlerine zarar verebilir, şeker hastalığına ve aşırı kiloya neden olabilir.

AĞIR ÇANTA TAŞIMAK

AĞIR ÇANTA TAŞIMAK

Bütün kadınlar çanta taşımayı sever. Çantalarında her şeyi bulabilirsiniz. Büyük bir çantayı birçok şeyle doldurduğunuzda ağırlık daha da ağırlaşır. Ağır bir çantayı uzun süre aynı omuzda taşımak omurilik hastalıklarına neden olur. Bu nedenle çantanın ağır olmamasına özen gösterilmeli ve her seferinde tek omuzda taşınmalıdır.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!