Depresyonun Mide ve Bağırsak Üzerindeki Etkileri
Yapılan araştırmalarda, yaşanan depresyonun fiziksel hastalıklara da sebep olduğu ortaya çıkmıştır. Psikolojik sorunlar, fiziksel sorunlarıda beraberinde getiriyor.

Uzmanlar, depresyonun insanlarda fiziksel hastalığa neden olduğunu söylüyor. Psikolojik hastalıklar vücutta çeşitli hastalıklara neden olur. Araştırmalar, genç neslin çoğunluğunun zamanında tedavi edilmesi ve tedavi edilmesi gereken depresif koşullara sahip olduğunu göstermektedir. Çünkü depresyona bağlı olarak vücutta oluşan hastalıklar insan vücudunu daha da çaresiz durumlara sokabilmektedir.

Yaşanan depresyon ve psikolojik sorunları direk sindirim sistemimizi etkilemektedir. Bağırsak ve midemize yan etkiler yapmaktadır. Bazı kişilerde strese dayalı mide yanması şikayetleri yaşanmaktadır. 

Depresyon vücutta aşağıdaki hastalıklara neden olur:

- Artrit

- Sindirim sistemi hastalıkları

- Cilt hastalıkları.

İsviçre'nin Basel Üniversitesi'ndeki psikologlar, depresyonun çocuklarda ve gençlerde en çok mide-bağırsak hastalıklarına neden olduğunu söylüyor. Psikologlar, 13-18 yaşları arasındaki 6.500 ergen üzerinde yaptıkları çalışmanın sonuçlarına dayanarak bu sonuca varmışlardır.

Duygusal stres, özellikle depresyon, cilt hastalıklarına ve artrite de yol açar. Uzmanlar, sivilce ve seborenin depresyondan kaynaklandığını söylüyor ve gençlere sinir sistemlerinin ebeveynleri tarafından kontrol edilmesini tavsiye ediyor.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!