Böbrekleri zararlı maddelerden temizleyin!
Böbreklerimiz vücudumuzun süzgeci görevini yapar. Böbreklerimizi sağlıklı tutabilmek için beslenmemize ve tükettiğimiz gıdalara dikkat etmemiz gerekir. Doğal kürler ile böbreklerimizi sağlıklı şekilde koruyabiliriz. Böbrekleri temizleyen çaylar, gıdalar, bitkiler nelerdir, nasıl yapılır?

Böbreklerimiz çoğu zaman ağır bir yük taşır çünkü o kadar çok yiyecek ve içecek tüketiriz ki, bunlara iyi denilemez. Bu nedenle, önleme için böbrekleri zararlı maddelerden düzenli olarak temizlemek gerekir.


KUŞBURNU KÖKÜ

KUŞBURNU KÖKÜ

Kuşburnu köklerinden yapılan bir kaynatmanın düzenli kullanımı ile böbrek pelvisindeki ve idrar yollarındaki taşlar, safra kesesi ve karaciğer kanalları ezilir ve çözülür.

1-2 yemek kaşığı doğranmış kalça kökünü kapalı bir kapta 1 su bardağı su ile pişirin. Hazırlanan suyu soğutun, süzün ve günde 3 kez bir bardağın 1/3'ünü ılık olarak alın. Kurs iki hafta sürmelidir, yılda 2-3 kür tedavi yapılabilir.

Bu kaynatma, temel vitamin C, K, P kaynağıdır.

YEŞİL ÇAY

YEŞİL ÇAY

Karaciğer, böbrek ve idrar yollarında taş oluşumuna karşı mükemmel bir koruyucudur.

Uzun süre günde 1-3 kez bir bardak yeşil çay alın. Öngörülen rapora göre, 1 çay kaşığı kuru demlemeyi bir bardak kaynar suda demleyin. 12-15 dakika beklettikten sonra sıcak için.

Yeşil çay, tümör oluşumunu engelleyen maddeler içerir.

SEBZE SULARI

SEBZE SULARI

İdrarı alkalize ederler ve ürat ve oksolat taşlarını çözerler. Bu taşlar asidik bir ortamda erir. Havuç, salatalık, kırmızı pancar, maydanoz, kereviz, dereotu sularını kullanabilirsiniz. Bunları ayrı ayrı alın, aynı zamanda bir çözüm şeklinde. Bahçenizde yetişen sebzelerden sıkılmış meyve suları kullanmanız daha uygun olacaktır.

Günde yarım saat önce veya bir saat sonra bir bardak meyve suyu alın.

Kırmızı pancar suyunu sadece karışık meyve suları için kullanın ve almadan 2-3 saat önce sıkın.

Yaz aylarında her gün meyve suları içmeye çalışırsanız, sonbaharda sadece böbreklere değil, aynı zamanda tüm organizmaya da fayda sağlayabilirsiniz.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!