Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızraklı Mahsa Amini için saçlarını kazıttı!
Edirne F Tipi Cezaevi'nde kalan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, İran'da ahlak polislerinin saçı açık olduğu için döverek öldürdükleri, Mahsa Amini için eylem amaçlı saçları kestirdiler.
Selahattin Demirtaş

İran'da "ahlak polisi" tarafından gözaltına alınmasının ardından öldürülen Mahsa Amini eylemleri devam ediyor. Kadınlar ise gerek eylem alanlarında gerek evlerinde saçlarını keserek Mahsa Amini'nin öldürülmesine tepki gösteriyor. Bir tepki de Edirne Cezaevi'nde tutuklu Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı'dan geldi.

Selçuk Mızraklı

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

“Saçının teli göründü diye İran ahlak polisi tarafından katledilen Mahsa Amini’nin acısını yüreğimizin en derininde hissediyoruz. Baskı ve zulme karşı direnmek sadece kadınların sorumluluğu değildir. Kadınların cesurca öncülük yaptığı eşitlik ve özgürlük mücadelesine destek vermek ve İran’da özgürlük için direnen halkın yanında olduğumuzu belirtmek için hücre arkadaşım Dr. Selçuk Mızraklı’yla beraber bugün saçımızı kazıttık.

Bütün zulüm, zorbalık düzenleri halkın direnişi karşısında er geç yıkılacaktır. Direnenlere bin selam olsun.

Mahsa Amini’ye Allah’tan rahmet ailesine ve halkımıza başsağlığı ve sabır diliyor; selamla birlikte dayanışma duygularımızı iletiyoruz.”

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!