Şener Şen Denince Akla Gelen 5 Film Karakteri
Türk Sinemasının en değerli oyuncularından Şener Şen, birçok karaktere can vermiş hem ağlatmış hemde bizi güldürmüştür. Verdiği karakterle ile özleşen Şener Şen'in koştuğu sahneler, kendine özgü hareketleriyle bizleri kendisine bağlamış ender oyunculardan birisidir.

1. Kumandan Hüsamettin

Kumandan Hüsamettin Şabanoğlu Şaban (1977) ve Süt Kardeşler (1976)

Yeşilçam'ın vaz geçilmez komedi filmlerinden olan Şabanoğlu Şaban (1977) ve Süt Kardeşler (1976)filmlerinde aynı karakteri canlandırarak yüzümüzü güldürmüştür.

2. Vecihi

Vecihi Gülen Gözler (1977)

Her defasında sevdiği kızın babasına “Veriyor musun?” diyerek aklımızda yer edinen bir karakter. Filmin sonunda sevdiği kıza kavuşan Vecihi karakteri, ilk yerli uçağımızı üreten Vecihi Hürkuş'tan esinlenmiştir.


3. Maho Ağa

Maho Ağa Kibar Feyzo (1978) ve Erkek Güzeli Sefil Bilo (1979)

Şener Şen bu karakterde, bencil, çıkarcı, zalim rollerini bize güldürücü bir şekilde mizahsen olarak anlatıyor.

4. Badi Ekrem

Badi Ekrem Hababam Sınıfı Serisi (1975, 1976, 1977, 1978)

Şener Şen denince ilk akla gelen karakterlerden birisi. Hababam Sınıfı'nda onu kendinden emin duruşu ve gereksiz bir özgüven olan bir beden öğretmeni.. Öğrencilerinin dersini kaynatan ve yeri gelince dersinden çaktırmadan kaçan bizi güldüren bir öğretmen olarak tanıdık.

5. Lütfü

Lütfü Tosun Paşa (1976)

Seferoğulları ve Tellioğullarının mücadelesinin olduğu filmde, Tellioğullarının umduğunu bulamayan Lütfü'sü olarak tanıdık.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!