Okurken Tüylerinizi Ürpertecek 8 Paranormal Olay
Gerçeklik payları tartışılır fakat gerçek olmadığını bilsek bile tüylerimizi diken diken etmeye yetiyor.

1. Bir çocuğun bedeninde yaşayan ölü kadın

Bir çocuğun bedeninde yaşayan ölü kadın

Hindistan Delhi’de, 1930 yılında 4 yaşında olan Shanti Deva, bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Doğarken annesinin ölümüne sebep olan çocuk, konuşmaya başladığında garip hikayeler anlatmaya başladı ve bulunduğu bölgenin lehçesiyle konuşmuyordu. Adının Ludgi olduğunu iddia ediyordu. Olaydan şüphelenen baba küçük bir araştırma yaptı ve çevre bölgelerde yaşayan Ludgi adındaki kadınları araştırdı. Kızının anlattığı hikayelerle örtüşen bir kadın buldu fakat kadın ölmüştü. Böylelikle Hintler arasında yaygın olan reenkarnasyon olaylarına bir yenisi daha eklenmiş oldu.

2. Freddy Jackson’ın hayaleti

Freddy Jackson’ın hayaleti

1.Dünya Savaşı sırasında çekilen bu fotoğrafta bir hayalet var; bu fotoğrafın çekilmesinden iki gün önce uçak bakımı yaparken pervaneye sıkışıp parçalanarak ölen Freddy Jackson. Arkadaşları, fotoğrafta olan kişinin Freddy olduğu konusunda ısrarcı. Eğer öyleyse, hayaletler gerçekten var.


3. Köpekleri öldüren köprü

Köpekleri öldüren köprü

İskoçya’da bulunan Overtoun Köprüsü, garip bir şekilde köpekleri çıldırtıyordu. Sahipli ve sahipsiz köpekler bu köprünün belli bir yerine geldiklerinde çıldırıyorlar ve kendilerini köprüden atıyorlardı. Bazı köpekler kurtulsa da, psikolojileri pek düzgün kalmıyordu. Bazılarının iddiasına göre köpekler köprüde İsa’nın suretini gördükleri için buna dayanamayıp kendilerini köprüden atıyordu.

4. Işınlanabilen adam James Worson

Işınlanabilen adam James Worson

3 Eylül 1873 yılında, kullanılabilen video kameraların da desteğiyle kaydedilen bu olayda, bir adam ışınlanabildi. Sırlarını paylaşmayan bu adamın adı James Worson. İlk olarak bir koşu yarışında birinci olarak dikkatleri üstüne çeken Worson, ikinci olayını bir konser alanında gerçekleştirdi. Konserde en arkalarda yer alan Worson, kameranın da kayıtlarına göre, birdenbire en öne geçti. Kayıtlar şuanda yasaklı.

5. Şeytanın ayak izleri

Şeytanın ayak izleri

1855 yılı şubat ayında bir gece yarısı, kar yağışının ardından karda toynağa benzeyen izler görüldü. Tabi ki normal bir hayvanın toynaklarından büyük izlerdi bunlar. Sadece kar üstünde de değildi bu izler, tepelerde, ahırların üstünde, hatta evlerin üstünde, yer yer ise duvarlarda görüldü. Yerel halk bu ayak izlerinin şeytana ait olduğunu düşündü ve silahlanmaya başladı. O günlerde gökyüzünde 666 sayısının da belirdiğini iddia edenler var.

6. 30 yıl sonra uyanan zombi kadın

30 yıl sonra uyanan zombi kadın

Felicia Felix-Mentor 1906 yılında salgın hastalıkla ölen Haitili bir kadın Defin işleri gayet normal bir şekilde gerçekleştirilen kadın 1936 yılında perişan kıyafetleri ve ölü gibi yürüyen bedeniyle sokaklarda görüldü. Babasının bahçesinin etrafında görülen kadın soranlara ‘Burası benim babamın, buraya sahip çıkacağım.’ demiş. Kocasıyla da karşılaşan kadını kocası da onayladı. Asıl mesele bu kadın mezarından nasıl kalkıp gelmişti?

7. Ufolar dünyada

Ufolar dünyada

Brezilya’nın doğu ormanlarında karşılaşılan, tanımlanamayan uçan objeler vardı. Halk tarafından onlara ‘chupa’ denildi. UFO’ya benzeyen bu nesneler, büyük uğultular ve rüzgar çıkarıyordu. Hatta bazen insanları avladıkları da iddia edildi.

8. Bir gemi dolusu ölü mürettebat

Bir gemi dolusu ölü mürettebat

1938 yılında, Hollanda’ya ait Ourang Medan adlı gemi, Endonezya yakınlarında, tüm mürettabı ölü bir şekilde bulundu. İşin garip olan kısmı ise, verdikleri yardım çağrısı, merkeze 1 saat sonra düştü. Geminin her odasında ise ölüm yazıyordu.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!