Keyifle İzleyeceğiniz Zombi Konulu Film Listesi
Zombi temalı filmleri seviyor ve film bulamıyorsanız, sizin için zombi filmlerini listeledik. Hastalık yada herhangi bir salgın sonucunda mutasyona uğrayarak vahşileşen ve etrafındaki herşeye saldıran zombilerin yer aldığı filmler son zamanlarda yüksek ilgi çekiyor. Zombilerin insanlara saldırması ve temas etmesiyle birlikte, saldırıya uğrayan insanlarında zombileşmesini sağlıyor. Genelde zombi konulu filmlerin hepsinde bu konu yer alır.

1. Dünyalar Savaşı Z (World War Z)

Dünyalar Savaşı Z (World War Z) IMDb Puanı: 7.0

2013 yapımı olan bu film, en beğenilen zombi ve felaket içerikli filmlerden. Marc Foster'in yönettiği filmde Brad Pitt, Mireille Enos, Daniella Kertesz, David Morse ve Pierfrancesco Favino gibi oyuncular yer alıyor.

2. Sıcak Kalpler

Sıcak Kalpler IMDb Puanı: 6.9

2013 yapımı olan Sıcak Kalpler (Warm Bodies), zombi filmi arasında en iyilerinden diyebiliriz. Filmin kadrosunda Nicholas Hoult, Teresa Palmer, Dave Franco, Analeigh Tipton ve John Malkovich gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Aşkın, komedinin ve korkunun yer aldığı filmi izlediğinizde tam notu vereceğinize eminiz.


3. Ölüler Ülkesi

Ölüler Ülkesi IMDb Puanı: 6.2

2005 yılında vizyona giren filmde, zombilerin dünyayı istila etmesi ile birlikte şehirlerden kaçan yaşam mücadelesi veren insanlar ve şehirlerden kurtulmayı bekleyen insanları anlatıyor.

4. Ölü Kar 2: Kızıllar Ölülere Karşı

Ölü Kar 2: Kızıllar Ölülere Karşı IMDb Puanı: 6.9

Nazi zombilerin yer aldığı Dead Snow filminin 2. serisi olan Dead Snow 2 (Ölü Kar 2: Kızıllar Ölülere Karşı), komedininde yer verildiği bir zombi filmi. Norveç yapımı film; 1. seride yaşamayı başaran Martin, 2. seride kendini hastanede bulur. Kolu kopmuştur ve kopan kolun yerinde Nazi zombisine ait kol vardır. Bu kol istem dışı hareket eder. Martin hastaneden kaçar ve Amerikalı zombi avcılarıyla tanışır. Bundan sonra macera başlar.

5. Ölülerin Kuşatması / Rammbock

Ölülerin Kuşatması / Rammbock IMDb Puanı: 6.4

2010 yapımı zombi konulu Alman filmi Rammbock, en iyilerinden birisi diyebiliriz. Filmin konusu, Kuzey Avrupayı saran bir virüsün insanları zombileştirmesi ve geride kalan insanların bariktlar arkasında zombilerden kurtulma macerası anlatılıyor. Michael Fuith, Theo Trebs, Emily Cox ve Sebastian Achilles gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda, Avusturyalı Marvin Kren yer alıyor.

6. Fido

Fido IMDb Puanı: 6.7

Filmde, 1950 yıllarında Amerika'da zombiler insanlarla yaşamaktadır ve hizmetkar olarak kullanılmaktadır. Fido adındaki zombi Robinson ailesi ile yaşamaktadır. Fido, Robinsonların komşusuna saldırması ile birlikte, aileden uzaklaştırılır.

7. Ben Efsaneyim / I Am Legend

Ben Efsaneyim / I Am Legend IMDb Puanı: 7.2

2007 yapımı Ben Efsaneyim / I Am Legend, görselleri ve yaşattığı aksiyon ile zombi filmleri içerisinde favoridir. Dünyayı saran bir virüs sonrası, şehirde tek başına kaldığını sanan bilimadamı, virüse karşı panzehir geliştirmektedir. Will Smith'in başrolde olduğu filmde köpeği ile başından geçen aksiyon dolu maceraları anlatılmaktadır.

8. Ölüm Günü / Day of the Dead

Ölüm Günü / Day of the Dead IMDb Puanı: 7.2

1985 yapımı serinin 3. filmi olan Ölüm Günü / Day of the Dead, kasaba zombilerin istilasına uğramıştır. Lori Cardille, Joseph Pilato, Terry Alexander gibi oyuncuların yer aldığı filmde, kasaba halkı ve askerlerin zombilere karşı mücadelesi anlatılmaktadır.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!