"Caspian Sky-2024" ortak taktik tatbikatı yapıldı
Azerbaycan Savunma Bakanı Albay General Zakir Hasanov tarafından onaylanan bu yılki hazırlık planına göre, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri ile birlikte "Caspian Sky-2024" hava savunmasının organizasyonuna ilişkin taktik eğitim gerçekleştirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı basın servisinden AZERTAC'a verilen bilgiye göre , taktik eğitime muharebe, kontrol ve koruma gemileri, kesiciler, savaş helikopterleri ve insansız hava araçlarından oluşan toplam 300 personel katıldı.

Plan doğrultusunda Hazar Denizi'nin Azerbaycan Cumhuriyeti'ne ait sektöründeki baz istasyonundan alarm sinyali ile ayrılan gemiler, Hava Kuvvetleri havacılık araçlarıyla birlikte, ülkenin hava savunmasının organizasyonu konusunda pratik faaliyetler gerçekleştirdi. deniz enerji altyapısı, geleneksel düşman hedeflerinin imhası ve diğer savaş görevlerinin yerine getirilmesi.

Ayrıca tatbikat sırasında gemi taktik gruplarının bölgedeki demirlemesi ve ayrılması, hava saldırısına karşı savunmanın düzenlenmesi ve denizaltı sabotajına yönelik faaliyetler de başarıyla yürütüldü.

İki aşamalı taktik tatbikatta Deniz ve Hava Kuvvetleri personeli, tüm görevlerin yerine getirilmesinde yüksek profesyonellik sergiledi.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!