Güvercinler Neden Titrer?
Güvercinlerde kuyruk ve kanatlarda görülür sıklıkla. Güvercin titremeleri hastalık yada normal rutin olarak yaptığı hareketlerdendir. Güvercinler neden titrer? Titremeye neler sebep olur? Kanat ve kuyruk titretme olayı neden kaynaklıdır?

Kanat ve Kuyruk Titretme Neden olur?

Güvercinlerde kanat ve kuyruk titretme strese bağlı bir durumdur. Güvercinlerinizin yanına gittiğinizde titreme meydana getirebilir. Sebebi korku, yerini beğenmeme gibi sorunlardan gerçekleşebilir. Korkudan kaynaklı stres ve mutsuzluktan gerçekleşmektedir. Kanat ve kuyruk titretmenin başlıca nedeni strestir. Yerini beğenmemiş veya sürekli birşeylerden tedirgin olduğu için bunu yapmaktadır. Güvercin uçuyor ve sağlıklı şekilde ise, titreme stres kaynaklıdır. 

Titreme görülen kuşta, hafif uçuyor ve kanat sesi iyi gelmiyorsa bu vitaminsizlikten kaynaklıdır. Vitamin takviyesi yaparak kuşlarınızın sağlığını kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.  

Kümes içerisinde pusmuyor ve sizden kaçmıyorsa bir hastalığa bağlıdır. Eğer sizden kaçıyor ve ürküyorsa kuşunuz sağlıklı demektir. 

Hastalık olan güvercinler, hastalığa bağlı titreme gösterir. Yaşanan hastalığın tanısını koyarak müdahale edebilirsiniz. İshal, kusma ve yem yememe gibi sorunlar yaşıyorsa, ağır bir hastalık geçiriyor demektir. Bu tarz durumlarda güvercininizi diğer güvercinlerden ayrı bir ortama koymanız, diğer güvercinlere bulaştırmasını engelleyecektir. 

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!