Çin'deki Gizemli Türk Pramitleri
Çin'in Xi'an şehrinde bulunan Ön Türklere ait olduğu belirtilen Türk Pramitleri, yasaklı bölge olarak kabul edildiğinden araştırılamamakta ve gizemini korumakta.

Bütün medeniyetler arkasında birer anıt ve kalıntı bırakmıştır. Bazıları yıkılıp yerin altında kalmış olsada, asırlara meydan okuyan eserler ve inşalar günümüze kadar geldi. Bunların içerisinde en ihtişamlıları heybetini kaybetmeden günümüze kadar gelmiş ve büyük medeniyetlerin mirası olan yapılardır. En bilinenler Roma ve Mısır eserleridir. Bir o kadar ihtişamlı olan Türk pramitleri ise dünya tarihinde pek bilinmemektedir.

Çin'in Xi'an şehrinin 100 km uzağında Doğu Türkistan sınırına yakın bölgede bulunan Türk Pramitlerinin olduğu yer yasaklı bölge olarak biliniyor. Ön Türklere ait olduğu bilinen Türk Pramitleri Çin'in uyguladığı yasaklar nedeniyle günümüzde tam olarak bilinmemekte ve araştırılamamaktadır.

Bu pramitler hakkında Türklerin korunak olarak kullandığı kurgan olarak öngörülmekte. Şekilleri nedeniyle pramit olarak kabul edilmektedir.

Pramitlerin içerisinde en büyüğü beyaz pramittir. Beyaz pramitin yüksekliği 300 metre'dir. Dünyadaki en büyük pramit olarak görülmektedir.

Pramitlerin ilk kez ikinci dünya savaşında bir pilot tarafından keşfedildiği iddia edilsede aslen kimin keşfettiği net olarak belli değildir. Dünya basınında yer aldıktan sonra Alman Hartwig Hausdorf pramitleri yerinde araştırmıştır. Günümüzde bir çok bilgi ve fotoğraf onun sayesinde gerçekleşmiştir.

Çin'in getirmiş olduğu yasaklar ve gizli bölge ilan edilmesiyle Pramitler hakkında pek bilgi sağlanamamıştır.

PRAMİTİN İÇİNDEN GÖRÜNTÜLER

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!