Halıdaki Mobilya Ayak İzleri Nasıl Giderilir?
Koltuklar, sandalyeler ve masa gibi mobilyalarınız sürekli halıların üzerine bastıkları için, halılarda iz bırakırlar. Halılardaki mobilya izleri nasıl geçer? Halıdaki mobilya ayak izi giderme yöntemi ve yöntemleri nedir?

Halıdaki Mobilya İzleri Nasıl Giderilir?

Uzun süre mobilyalarınızı hareket ettirmeden halı üzerinde sabit tutarsanız eğer, mobilyayı hareket ettirdiğinizde karşılaşacağınız manzara içine doğru göçmüş, halının iplerinin ezilmiş olduğu bir görüntü olacaktır.  Sürekli ev dekorasyonunu değiştiren hanımlar mobilya izleri ile sıkça karşılaşıyorlardır. Mobilya izlerinin oluşması için öyle çok da uzun bir süreye gerek yok. Biraz da mobilyanınız ağırlığı ile alakalıdır durum. Mobilya izleri, masa, koltuk ve büfe gibi ağır mobilyaların kısa sürede oluşturduğu izlerdir. Eğer evinizin dekorasyonunu değiştirmek isterseniz bu izlerle sıkça karşılaşırsınız.
Halımıız eski haline getirebiliriz diye kara kara düşünmeyin boş yere, gerçekten çok pratik bir yolu var bunun.

Mobilyamızı kaldırıyoruz, ve bıraktığı için üzerine buz koyuyoruz. Buzumuz yavaş yavaş erirken bir kaşık ya da çatal yardımıyla halının ipliklerini nazikçe tarayın. İşte bu kadar.

Eğer daha büyük bir alanda mobilya izleri oluşmuş ise, daha fazla buz kullanmanız yeterli  olacaktır.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!