Basit Zayıflama Hareketleri İçin Tavsiyeler
Birçok kişi günlük hayatta yapılması gereken işleri nedeniyle spor salonları veya zayıflama merkezlerine gidemez. Sizlere altın değerinde günlük yaşantınızda uygulaya bileceğiniz pratik zayıflama hareketleri için tavsiyeler de bulunacağız.

Aslında dünya genelinde (özellikle Türkiye ‘de) obezite ‘nin artmasının ve ben çok yemiyorum ki  diyenlerin kendinden bile gizlediği düzensiz beslenmeyi hiç hesaba katmaması dır. Her ne kadar beslenmeye özen gösterilmese de kilo artışını kontrol altında tutarak günlük yaşamın parçası haline getireceğimiz ve ideal kilo yu koruyabileceğimiz birkaç hareket için tavsiyeye başlayalım.


Evde pratik zayıflama hareketleri;

Resimde de gördüğünüz gibi 2 tane koltuğu veya aynı şekilde sandalyede olabilir karşı karşıya getirip birine elinizi birine de bacaklarınızı koyarak, kollarınızın yardımı ile aşağı yukarı gidip gelin. Bu hareket karın, kalça ve basenleri fazla olan kişiler için en basit ve pratik yollardan bir tanesidir. Bu hareketi günde 15 dakikanızı ayırarak ama her gün tekrarlayarak uygularsanız kısa sürede vücudunuzdaki değişimleri fark ederek daha diri bir vücuda kavuşacaksınız.

Bu hareketimiz de koltuk veya dolabın altına ayağınızı koyarak mekik çekmek suretiyle günde 50 -100 defa olmak şartıyla her gün yaparsanız karın ve basen bölgelerinde incelme olduğuna şahit olabilirsiniz. Bu hareketlerde nefes alış verişine dikkat etmelisiniz. Yatar pozisyonda nesef almalı yukarı kalkınca nefesi vermelisiniz. Çoğu bayanların en büyük sorunu olan karın, kalça ve basen fazlalıkları için mekik çekmek en ideal yöntemlerden birisidir. Her gün yapılan bu hareket sayesinde kalbinizin ritmi daha iyi olacaktır.

Bir koltuk veya diz kapağı yüksekliğindeki bir cisme ayaklarınız ters olacak şekilde ellerinizi de yere bastırarak aşağı yukarı hareket ettirin. Ağıda iken nefes alın yukarı çıktığınızda nefes verin bu şekilde kol kasları, omuz kası ve göğüs kaslarını ve bu bölgelerde toplanmış hareketsiz yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu hareketleri alışkanlık haline getirirseniz hem sağlık açısından hemde zindelik olarak size zayıflama ‘nın yanında çok şeyler katacaktır.

İş yerinde pratik zayıflama hareketleri;

Merdiven alışkanlığı kazanın: İş yerlerinde genelde asansör olduğu için hepimiz kolaya kaçmak ve zor geldiği için merdiveni kullanmayız. Halbuki  sabah ve akşam 10 kat veya daha fazla basamak çıkmak,  kalça ve basenlerin den şikayetçi olanlar için en ideal biçimde şekillendirmeye yardımcı bir araçtır. Daha fazla kas çalıştırmak için merdivenleri 2 ‘şer 2 ‘şer çıkabilir, çalışmayan bölgelerdeki kasları da çalıştırabilirsiniz.

Boş anlarınızı değerlendirin: Çalışma sırasında boş vakitlerde sandalyede ayaklarınızı uzatın ve geri çekin bu hareketi tüm boş vakitlerinde yapın. Fazla basenler için en ideal hareketlerden birisidir. Masanın öteki ucunda bir evrak var ve uzanmak yerine ayağa kalkıp masanın diğer tarafına geçerek alın. Yani yürümek için kendinize bahaneler bulabilirsiniz.

Sandalyeye veya koltuğa dik oturun: Sadece çalışırken değil genel yaşantınızda ev, arabada da her zaman dik otursanız vücudunuzdaki organlar daha iyi çalışacağı için kan dolaşımını da sağlıklı bir şekilde yerine getirebilir, iyi çalışan bir metabolizma her zaman kilo vermenize yağ yakmanıza elverişli olacaktır.

Ayakta durun: Otobüs beklerken, not ve telefonda konuşurken ayakta durmak size extra %5 daha fazla enerji harcamanız için gerekli yöntemlerden birisidir. Ayrıca otobüs beklerken 1 veya daha fazla metrekare içerisinde ileri geri yürüyüşler yapabilirsiniz.

Kıpır kıpır olun: Yurt dışında yapılan araştırmalara göre yerinde duramayan kıpır kıpır olan kişiler diğerlerine göre 4000 kalori daha fazla harcayarak vücudun yağ toplamasına izin vermemekteymiş.

Bu basit zayıflama hareketleri sayesinde sizde diğerleri gibi daha sağlıklı ve zayıf bir vücuda kavuşabilirsiniz. Boş vakti olup egzersiz yapmak isteyenler için de çok güzel ve basit zayıflama yöntemi tarifi için videodaki hareketleri uygulayabilirsiniz.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!