Yaban hayatını sevenlerin gitmesi gereken ülkeler!
Hayvanları seviyor musun, doğayı? O zaman dikkatiniz makalemizde olsun. Mevcut seyahat listemizde, vahşi yaşamın ve saferi severlerin gitmesi gereken yerleri topladık. Safari yapmak için nerelere giderim diyorsanız yazımızı okuyun.

1. Chiang Mai, Tayland

Chiang Mai, Tayland

Burası Tayland'ın en kalabalık ve tapınağının olduğu şehirdir. Her yıl binlerce hayvan sever ziyaret etmekte. Şehrin pek çok yerindeki fil kampları sayesinde filler hakkında bilgi edinebilir ve onlarla zaman geçirebilirsiniz. Doğal ortamlarda, flamingolar, zürafalar ve kuzgunlar gibi hayvanları görebilirsiniz.

2. Piaui, Brezilya

Piaui, Brezilya

Tropikal çölleri ve yağmur ormanları ile ünlü Brezilya, aynı zamanda hayvan severlerin de ziyaret ettiği bir yer. Ülkenin her yerinde çeşitli hayvan türleri bulunabilir. En ilgi görenlerden biriside aslan maymunlarıdır.


3. Sydney, Avustralya

Sydney, Avustralya

Sidney, sessiz yerleri sevenler ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için ideal bir mekandır. Burada çeşitli hayvanlar bulunmaktadır. Bölgeye özgü kanguruların komik davranışlarıyla eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

4. Kruger Ulusal Parkı, Güney Afrika

Kruger Ulusal Parkı, Güney Afrika

Kruger Milli Parkı, sadece hayvanlar için değil, aynı zamanda tarihi ve arkeolojik kalıntıları ile de tanınır. Buradaki vahşi hayvanlara çok büyük bir yaşam alanı sağlanmaktadır. UNESCO tarafından İnsan ve Biyosfer Rezervi olarak bilinen park, hayvan ve bilim adamlarının tercihlerinden biridir.

5. Galapagos Adaları, Ekvador

Galapagos Adaları, Ekvador

Gözden uzak, kafanız rahat doğadan etkileneceğiniz Galapagos adalarında huzur veren bir ortam var. Burada çeşitli kuşlar, sürüngenler ve deniz hayvanları bulacaksınız.

6. Serengeti Ulusal Parkı, Tanzanya

Serengeti Ulusal Parkı, Tanzanya

Yüzlerce hayvanın göç ettiği bölge Serengeti. Burada vahşi aslanlardan tutun, birçok kuş türüne kadar bu milli parkta vardır. Belgesellerde hayranlıkla izlediğimiz ve doğa severlerin vazgeçemediği bir yer.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!