Köpekler Neden Kendi Etrafında Döner?
Köpekler niçin kendi etrafında döner ve kuyruklarını kovalar. Sevimli dostlarımız durduk yere kendi etrafında dönmeye başlar bunun nedenini biliyor musunuz? Bir oyun olarak gördüğümüz davranışlar, köpeğin kendini iyi hissetmemesi anlamına gelebilir. Köpeğim neden kendi etrafında dönüyor, kuyruğunu yakalamaya çalışıyor diyorsanız.

Köpeğin kendi etrafında dönmesinin sebepleri nelerdir ve merak ediyorsanız aşağıdaki yazımızı okuyunuz. 

Sevimli dostlarımız bazen nedensiz yere kendi etraflarında dönerler veya kuyruklarını yakalamaya çalışırkar. Bazen bir oyun olabilir, gülerek geçeriz. Ama olumsuz bir sebepte olabilir.

Kuyruklarını kovalaması ve kendi etraflarında dönmesi olumsuz giden birşeyin habercisi olabilir.

Bu olay köpeğin kendini iyi hissetmediği ve sosyalleşmede problem yaşadığının göstergesi olabilir. Diğer bir faktörse fiziksel bir rahatsızlık, hastalık neden olabilir.

Yavru Köpeklerde: Kardeşleri ve annesinden ayrılan genç köpeklerde daha sık görülür. Nedeni ise, oynayacak kardeşleri ve annesi olmadığı için kuyruğunu kovalayarak tepki verir. Oyun ihtiyacı olduğu için köpeğinizle daha fazla vakit geçirip onunla oynarsanız bu problemden de kurtulmuş olur.

Yetişkin Köpeklerde: Sosyalleşme problemi ve kendini iyi hissetmediğinde rastlanır. Dışarı çıkartılmayan, sürekli bağlı duran ve diğer köpeklerle sosyalleşmeyen köpekler kuyruklarını kovalar ve kendi etrafında dönerek tepki gösterir. Köpeğinizle ilgilenmeniz onu gezdirmeniz ve diğer köpekler ile vakit geçirmesi köpeğinizin bu problemini ortadan kaldırır.

Fiziksel Nedenler: Fiziksel nedenlerde buna sebep olabilir. Anal bölgede bulunan ağrı, acı ve problemler başlıca nedenlerdendir. Böyle durumlarda köpekler kuyruğunu yakalayıp ısırmaya çalışırlar. Bu durumda köpeğinizi bir kliniğe götürmeniz önerilir.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!