Sağlıklı ve Kalıcı kilo verme yöntemleri
Sürekli kilo alma şikayetiniz var ve kilo veremiyorsanız, kalıcı kilo yöntemlerini uygulayarak zayıflaya bilirsiniz. Kalıcı kilo vermek dengeli kilo vermek ve düzenli egzersize bağlıdır. Beslenmeye dikkat etmeli ve yediklerinize dikkat etmelisiniz. Nasıl kilo verebilirim, dengeli kilo verme, kalıcı kilo nasıl verilir?

Kilo verme konusuyla alakalı internet üzerinden veya çeşitli yazılı ve görsel materyallerden tonlarca bilgi bulabilirsiniz, ama bunlar ne derece doğrudur, sizi ne derece hedefe götürür tartışılır. Aslına bakarsanız pek çoğu yanlış bilgi birikintisinden bir adım öteye gidemeyen ipuçlarıdır. Fit, güzel bir görünüme kavuşmak ve en önemlisi sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için fazla kilolarınızdan kurtulmanız şart. Bu saydıklarımızın hepsine sağlıklı zayıflama ile sahip olabilirsiniz.


Kalori değeri yüksek besinleri hayatınızdan çıkarın!

Kalori değeri yüksek besinleri hayatınızdan çıkarın!

Kalori bakımından yüksek ve sizin de sık tükettiğiniz besinleri hayatınızdan çıkararak başlayın. Bütün kalori değeri yüksek besinleri hayatınızdan çıkarın demiyorum ama bu eleme listesini oluştururken çıkarabildiğiniz kadar besini hayatınızdan çıkarmanız kilo vermenizi bir o kadar hızlı ve kalıcı yapacaktır. Uzun araştırmalar sonucunda çok sevdiğiniz bir yemeği 1 ay ile 1.5 ay arasında tüketmediğinizde besini tüketmek için eskisi kadar arzu duymayacağınız saptanmıştır.

Yediklerinizin kalorisine dikkat edin ve sağlıklı beslenin!

Yediklerinizin kalorisine dikkat edin ve sağlıklı beslenin!

Sağlıklı beslenme konusunda bilgini genişletin, İdeal kiloya ulaşmanız için en elzem konu elbette ki sağlıklı yemek yeme alışkanlığı. Mutfak kültürümüzün bir hayli kalorili yemeklerle dolu olduğu gerçeği sizi yanıltmasın aynı lezzeti sağlıklı ve kalorisi düşük besinlerle de bulabilirsiniz. Damak tadınıza hitap eden sağlıklı besinleri araştırın, sırf sağlıklı diye size hitap etmeyen yemekler yemeyin. Kendinizi ne kadar zorlamazsanız hayatınıza kalıcı bir “sağlıklı beslenme” ilkesi edinirsiniz.

Kalorilerinizi yakın, enerji tüketin.

Kalorilerinizi yakın, enerji tüketin.

Egzersiz yaparak fazla kalorinizi yakmalısınız. Sadece yediklerinize dikkat ederek kilo verme safsatası hem sağlıklı değil hem de kalıcı olmadığı otoriterler tarafından tespit edilmiştir. Fit bir görünüme kavuşmak istiyorsanız egzersizi hayatınızın vazgeçilmezleri arasına almalısınız. Unutmayın bir hafta içerisinde en fazla yarım kilo verme için kendinizi zorlayın daha fazlası kalıcı kilo vermenizi zorlaştırır. Hafta içerisinde en az üç en fazla 6 kez efora dayalı egzersiz yapın ve yaptığınız egzersiz programını bölün. Sabah egzersizi kesinlikle ihmal edilmemesi gereken egzersizler listesinde en üst sırada.

Hedefe ulaşmak için sabretmeyi öğrenin!

Hedefe ulaşmak için sabretmeyi öğrenin!

Kalıcı ve sağlıklı kilo vermek sanılanın ya da beklenilenin aksine çok çabuk olacak bir durum değildir. Bu süreçte rejiminizi ihmal etmeyin, egzersizlerinizi düzenli yapın ve çok hızlı yağlarınızı eritmekten kaçının. Sabır ve azimle kilolarınızı geri dönüşüm kutusuna değil tamamen hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Bol bol meyve tüketin

Bol bol meyve tüketin

Tüketmenizde asla sınır olmayan tek şey meyvedir. Gün içerisinde arzu ettiğiniz kadar meyve tüketebilirsiniz. Öğünlerinizde taze sıkılmış ve karıştırılmış meyve sularını tercih edin.

Su tüketiminizi artırın

Su tüketiminizi artırın

Gün içerisinde en az sekiz bardak su tüketmeniz gerektiği gerçeğini unutmayın. Su tüketme alışkanlığınız yoksa yanınızdan su dolu şaşal şişesini ayırmayın ve sürekli tazeleyin.

Bu yöntemleri izleyerek kilo vermeme gibi bir şansınız yok, en kilo verme yöntemleri konusunda en önemli konu sabır. Eğer ben azimliyim kalıcı ve sağlıklı kilo verebilirim diyorsanız kilo vermemeniz için hiçbir sebep yok demektir.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!