Butch Cassidy, efsanevi bir banka soyguncusu
Butch Cassidy, Amerika'da filmlere konu olmuş bir banka soyguncusudur. Kim olduğunu merak edenlere Cassidy, kasap olarak başladığı hayatına çete kurarak banka soygunlarıyla devam etmiş.

Butch Cassidy tanınmış bir Amerikan bankacısıydı, soyguncu ve The Wild Band adında bir gangster çetesinin lideriydi.

Butch, 13 Nisan 1866'da Utah eyaletinde Robert Leroy Parker adıyla doğdu. İngilizce bilen bir aileden 13 çocuğun ilkidir. Butch çocukluğunu ailesinin Ohio'daki evinde geçirdi. Kariyerine ceza dünyasında başlamadan önce, 1900'lerde kasap olarak çalışıyordu.

İlk suçu, yazılı belgelerle kanıtlandığı gibi, 1889 yılında San Miguel Valley Bank’a Colorado’da Telluride’da düzenlenen bir saldırıydı. O zaman 20.000 dolar toplayabildi. 1884-1886'da at hırsızlığı nedeniyle iki yıl hapis yattı. Serbest Bırakılan Butch The Wild Band adında bir haydut çetesi kurdu. Bu çetenin en ünlü üyesi Harry Longbau idi.

1896-1901’de 10’lu soygunla suçlanıyor. 1901'de Butch Harry ve karısı Etta Place, New York'tan Arjantin'e kaçtı. Burada yıllardır çiftlikte çalışıyorlar. Etta 1905'te Amerika Birleşik Devletleri'ne döndükten sonra, Amerika Birleşik Devletleri'nde bilinen bir soyguncu grubunu restore ettiler. Şili'den Bolivya'ya geçtiler ve 1908'de Bolivya polisi tarafından tutuklandılar. Muhtemelen, vuruldular, ancak kanıtlayacak resmi bilgi bulunmadı. "Butch Cassidy ve Sandens Kid" adına 1971 yılında Sonsuz Ölüm adlı film çekilmiştir.


Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!