Türkleri Karalamaya Ahdetmiş 20 Film ve Dizi
İşte bazılarının senaryosu bile bizi kötü göstermek üzerine kurulu 20 film ve dizi. Her ne kadar hümanist gözükseler de bilinçaltlarındaki eskilerden kalma kinlerini, her fırsatta dile getirmeye devam ediyorlar maalesef. Bizi ve ülkemizi bilinçli bir şekilde karalayan bazı filmleri sizin için derledik.

1- He Who Must Die - 1957

1- He Who Must Die - 1957

1920'li yıllardaki güya türk işgali altında olan Yunan köylülerinin dramını anlatır. Filmde türk askerleri barbar, merhametsiz; Yunan köylüler ise mazlum olarak gösterilmiştir. Oysa gerçekte ise durum tam tersidir. Anadolu'yu işgal eden bu Yunan mazlumları! etmedik zulüm bırakmamıştı.

2- Lolita - 1962

2- Lolita - 1962

Stanley Kubrick'in yönetmeni olduğu bu filmde ise Bayan Haze, evlilik üzerine olan düşüncelerini şu şekilde dile getiriyor: "Annenin babası bir Türk bile olsa umurumda değil, ama tanrıya inanmadığını öğrenirsem intihar ederim!"


3- Lawrence of Arabia - 1962 (Arabistanlı Lawrence)

3- Lawrence of Arabia - 1962 (Arabistanlı Lawrence)

O toprakları İngilizlere karşı kahramanca savunan askerlerimizi, Arapları katleden acımasız ve barbar kimseler olarak göstermiştir.

4- Midnigt Express -1978 (Geceyarısı Expresi)

4- Midnigt Express -1978 (Geceyarısı Expresi)

Tepemizin tasını attıran asıl filmlerden biri de budur. 1970'te haşhaş kaçakçılığı yüzünden tutuklanan ve hapis yatan Billy Hayes'in aynı adlı kitabının sinemaya uyarlanmasıdır. Filmde ülkemizi; gidilmez, tehlikeli, yaşanmaz bir yer olarak göstermişler, Türkleri de merhamet duygusu olmayan pislik birer insan olarak tanıtmışlardı.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!