Zeytinyağı her türlü kanser riskini yüzde 31 azaltıyor
Yapılan araştırmalara göre saf tüketilen zeytinyağı, kanseri yüzde 31 oranında engelliyor. Zeytinyağı onarıcı özelliğe sahip yapısıyla birçok hastalığında düşmanı.

Herhangi bir hastalığın önlenmesinin tedavisinden daha kolay olduğu bilinmektedir. Neyse ki, bazı gıdalar antioksidan aktivitelerinden dolayı kanser gelişimini önleyebilir. Bu etkiler özellikle düzenli olarak zeytinyağı kullanan kişilerde belirgindir.

Zeytinyağının bileşiminin çeşitli kanser türlerinin gelişimine karşı koruma sağladığına dair birçok kanıt vardır.

"Düzenli zeytinyağı tüketimi, herhangi bir kanser türüne yakalanma olasılığında yüzde 31'lik bir azalmaya yol açıyor. Zeytinyağının olumlu etkisi, esas olarak, tekli doymamış yağ asitleri, skualen ve fenolik bileşikler açısından zengin olağanüstü bileşimi ile açıklanıyor. Güçlü antioksidan özellikleri." hücresel oksidatif stresi ve saflaştırma nedeniyle DNA hasarını önler. Karsinojenez ile ilgili önemli sinyal yollarını sınırlar ve etkiler" diyor beslenme uzmanı Igor Strokov.

45 çalışmanın meta-analizi gösteriyor ki, meme kanseri, mide-bağırsak kanseri ve idrar yolu kanserlerinde ehemmiyetlidir. Daha fazla araştırma, zeytinyağının kanseri önlemedeki rolünün daha iyi anlaşılmasını sağlayabilir.

Bu çekici sağlık yararları, zeytinyağını popüler bir bitkisel yağ haline getirmiştir. Araştırmacılar, tüm faydalarını elde etmek için zeytinyağının çiğ olarak tüketilmesini tavsiye ediyor.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!