Kebap - Mangal hangi durumlarda vücuda zarar verebilir?
Mangal eti ve dumanı insan sağlığına zarar vermekte. Kanserden, solunum hastalıklarına kadar yol açıyor. Mangal etinin zararları, mangalda kebap yemek nelere sebep olur, mangal dumanının ortaya çıkardıkları hastalıklar nelerdir?

Yazın mangal, etleri ve kebapları kömür ızgarada pişirmek ve sıcak yemek yemek insana huzur verir. Kebap, bugüne kadarki en sağlıklı yiyeceklerden biri olarak kabul edildi. Ancak modern elektrikli ızgaralar ve kömürde pişirilen kebaplar atalarımızın yemeklerinden farklıdır. Hem de büyük kayıplarla. Bilim adamları, kebapların birçok erkekte pankreas kanserine neden olabileceğini bile söylüyorlar.

Kebabın bilmediğiniz 5 tehlikeli zararları.

1. Pankreası yok eder

Bilim adamları uzun zamandır ızgara et, ızgara et veya sığır eti veya koyun eti yemenin genellikle bağırsak ve pankreasta kötü huylu tümörlere neden olabileceğini kabul ettiler.

Kebap özellikle votka ile pankreası harap eder.

Izgarada kızartıldığında etin üzerine yapılan kızartmada kanserojen maddeler oluşur.

Bilim adamları 62.000 Amerikalının tıbbi kayıtlarını incelediler. Bunlardan 208'i pankreas kanseri olduğunu tespit etti. Bu adamların daha çok ızgara et yedikleri ortaya çıktı.

Çok fazla kızarmış et yiyenlerin kansere yakalanma olasılığı %70 daha fazladır.

2. Barbekü dumanı kanserojendir

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, ızgaradan çıkan beyaz dumanla çevrelendiğinde zararlı karbondioksitin hava yollarını doldurmasına neden olduğunu göstermiştir. Bu nedenle sadece kebap yemek değil, mangalın başında durmak da gazlardaki kanserojen maddeler vücuda girer. Modern kömürler yakıldığında bu madde daha fazla açığa çıkar. Çinli bilim adamları, barbekü dumanının bile cilde nüfuz ettiğini ve vücudu zehirlediğini kanıtladılar.

Bu nedenle ızgarada kebap pişirirken dumanın aksi yönünde durun, ancak eti çevirirken yanına yaklaşın ve masadan uzaklaştırın. Çocukların barbekü dumanını solumasına izin vermeyin.

3. Yüksek basınç

Hem yüksek tansiyonlu hem de sağlıklı insanlar sık ​​sık ızgara et yerse, hipertansiyona neden olabilir veya yüksek tansiyonu olan kişilerin durumunu kötüleştirebilir. 10 yıl sonra çok kebap yiyenlerde yüksek tansiyon kaçınılmazdır.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!