Havluyu doğru kullandığınızdan emin misiniz?
Sabah kalktığımızda, duştan sonra, yatmadan önce yüzümüzü her yıkadığımızda havlu kullanırız. Ancak bu havlular cilt kuruluğunun yanı sıra bazı komplikasyonlara da neden olur.

Yanlış kullanıldığında ciltte oluşabilecek sorunları ve el havlularının doğru kullanım şekli. Havlu, gündelik olarak kullandığımız gereçlerden biridir. Bazı noktalarda havluyu önemsemez ve direk vücut ve yüzümüzü sileriz. Havlunun kullanımı ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında aşağıdaki yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. 

Akneye neden olur

Havlular nemli bir ortamda bırakıldığında bakteri kaynağı olur. Havluyu yüzünüze sürdüğünüzde tüm bakterileri doğrudan cildinize taşır ve bu da gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir.

Cildin daha hızlı yaşlanmasına neden olur

Islak cilde uyguladığınız nemlendiricilerin daha derine nüfuz etmesi için duştan sonra yüzünüzü kurutmak iyi bir fikir değildir. Bu durumda üst katmana uyguladığınız solüsyonu cilde işlemeden silersiniz. Bu kalıcı olursa, cildiniz daha da pürüzlü hale gelir ve erken kırışıklıkların oluşmasına izin verir.

Cildiniz yağlanacak

Bir havlu cildi nasıl kurutursa, bazı insanlarda bunun tersi de olabilir. Yüzünüzü kuruladığınızda cildinize iyi gelen doğal yağlar azalır. Cilt ihtiyacı olan yağ miktarını artırmak için daha fazla üretmeye başlar, bu da daha fazla yağlılığa ve sivilce oluşumuna yol açar.

Doğru kullanmanın yolları

Yüzünüzü ve vücudunuzu aynı havluyla kurutmayın. Havluyu nemli bir ortamda, banyoda tutmayın. Sık yıkayın. Yıkarken çok fazla kimyasal içeren kimyasallar kullanmayınız. Yüz havlunuzu diğer kıyafetlerinizle değil, ayrı yıkayın. Aynı havluyu uzun süre kullanmamaya çalışın. Nazik dokunuşlarla yüzünüzü kurutmaya çalışın.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!