Göz altı halkalarını ve morlukları giderme yöntemleri
Gözaltında meydana gelen morluklar ve halkalar belirli birkaç nedene bağlı olabilir. Gözaltı morluklarına ne iyi gelir. Gözaltı halkaları neden oluşur?

Doğal yaşlanma süreci, aşırı yorgunluk, yeterince uyumamak, çok fazla televizyon, bilgisayar, tablet ve telefon ekranları izlemek göz altı morluklarına neden olur. Yeterli su alınmadığında göz altı derisi mat ve çökük görünür ve sarkma göz çevresindeki kemiğin cilde yakın olmasından kaynaklanır. Güneş ışığına aşırı maruz kalmak, vücudun cilde rengini veren pigmenti daha fazla üretmesine neden olabilir.

Göz altı morluklarının nasıl önleneceği konusunda bilgi veren fitoterapist Fuzuli Hüseynov, AZERTAC'a şunları söyledi: "Birkaç parça buz temiz bir havluya sarılıp gözlere sürülebilir. Göz altlarında sıvı birikmesini ve buna bağlı şişmeyi önlemek için uyku sırasında başın altına birkaç yastık koymak daha faydalıdır.

Gözlere soğuk çay poşetleri uygulamak koyu halkaların görünümünü azaltabilir. Çayın içerdiği antioksidanlar ve kafein sayesinde kan dolaşımı uyarılır, kan damarları daralır ve cilt altında sıvı tutulması azalır. Bunun için iki adet siyah ve yeşil çay poşeti kaynar suda 5 dakika bekletilir, poşet çaylar buzdolabında 15-20 dakika bekletildikten sonra 10-20 dakika göz altına yerleştirilir. İşlemden sonra gözler soğuk su ile yıkanmalıdır.

Ona göre, koyu halkalar için başka basit ev ilaçları var. Göz altı bölgesine her gece hindistancevizi yağı ile masaj yapmak göz halkalarını azaltabilir. Hindistan cevizi yağı, hasarlı cilt hücrelerini onarabilen zengin bir E vitamini kaynağıdır.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!