Doğum Kontrolünde En Yanlış Uygulamalar
Doğum kontrolünde amaç erkek üremesini sağlayan spermlerin kadın üremesini sağlayan yumurta ile birleşmesine engel olacak engeller olarak tanımlayabiliriz.

Doğum kontrolünde amaç erkek üremesini sağlayan spermlerin kadın üremesini sağlayan yumurta ile birleşmesine engel olacak engeller olarak tanımlayabiliriz. Gebeliği önlemek için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Ama bazı yanlış uygulamalar da yapılmıyor denemez maalesef.

Doğum kontrolünde bir yanlış yöntem vardır ki çok fazla bu yöntemi uygulayan insan vardır. Vajinal yıkama; bu işlemde kadın cinsel ilişkiden sonra vajina bölgesini bol su ile ya da bazen su artı sabunla yıkama işlemi yapılmaktadır. Bu uygulamanın hiçbir koruyucu özelliği yoktur aksine kadının mikrop kapmasına dahi neden olabilecektir. Bir diğer yanlış uygulanan yöntem ise kadının haznesinin içine limonlu, sirkeli ya da aspirinli pamuk koymasıdır. Cinsel ilişkiden önce koyulan bu pamuğun hiçbir koruyucu özelliği olmadığı gibi aksine kadının mikrop kapmasına neden olacaktır. 

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!