Boğazda kuruluk neyin belirtisidir?
Boğaz kuruluğu dönem dönem öksürükle ortaya çıkan belirli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sorun. Boğaz kuruluğu neden oluyor, sebepleri, ortaya çıkma nedenleri ve nelerin belirtisi?

Boğazda kuruluk hissi veya meydana gelen kuruluğun birçok dış etkisi ve fiziksel etkisi olabilir. Neden ve nasıl meydana geldiği teşhis için en önemli önceliktir. Sigara kullanımı, hava değişikliği, yeme, içme gibi faktörler başlıca sebepleridir. 

Doktorlar, boğazdaki kuruluğun çeşitli hastalıklardan kaynaklandığını söylüyorlar. Onlara göre, bu, yaygın bulaşıcı hastalıklardan ciddi hastalıkların patolojik bir belirtisi olarak kabul edilebilir. Teşhis her zaman bir doktor tarafından konur ancak boğaz kuruluğuna hangi hastalıkların neden olabileceğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

BOĞAZ KURULUĞUNA NELERİN BELİRTİSİ OLABİLİR!

1. Üst solunum yolu enfeksiyonları boğazda kuruluğa neden olabilir. Bu durumda boğazda kuruluk hissi ile birlikte yutulduğunda ağrı hissi olur. Bu nedenle kuruluk hissini ortadan kaldırmak için boğazı gargara yapmak gerekir. Bulaşıcı hastalıkların neden olduğu kuruluk hissi, hastalık tedavi edildikten sonra ortadan kalkar.

2. Aşırı sigara içmek de boğazı kurutur. Buna kuru ve boğuk bir öksürük eşlik eder. Sigaradaki zehirli maddeler boğaz kuruluğuna neden olur. Böyle bir kuruluk hissi hastanın istem dışı öksürmesine neden olur.

3. Ağızdan nefes almak boğazda kuruluk hissi yaratır. Çünkü ağzı dolduran hava boğazı kurutur.

4. Dehidrasyon boğazda kuruluk nedenlerinden biridir. Bu, bazı insanlar sıcak havalarda evden çıkarken su içmediğinde olur. Belirtiyi ortadan kaldırmak için sade durgun su içmeniz gerekir.

5. Boğazda kuruluk hissi şeker hastalığının belirtilerinden biridir. Sık sık boğaz kuruluğu çekiyorsanız, mutlaka bir doktora görünün veya kan şekerinizi kontrol ettirin.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!