Alüminyum içecek kutuları tehlikeli olabilir
Gazlı ve şekerli içeceklerin zararlı olduğunu biliyor olmamıza rağmen, dünyada en çok tüketilen içecekler arasında olmasına devam ediyor. Alüminyum içecek kutularının sağlığımıza olumsuz etkileri ve zararları oldukça çok büyük.

Doktorlar uzun zamandır şekerli gazlı içeceklerden terk edilmesi çağrısında bulunuyorlar. Bunun nedeni kalorilerinin yüksek olması ve şeker ve asitlerin dişler üzerindeki olumsuz etkisidir. Ek olarak, gazlı içiciler genellikle sindirim sistemi ile ilgili sorunlarıda beraberinde getirir. Ancak sadece içecekler değil, satıldığı alüminyum kaplar da insan vücuduna zararlı olabilir.

2017 yılında yapılan bir çalışmada bilim adamları, alüminyum içecek kutularının yüzeyinin, özellikle bağırsak basili olmak üzere sağlığa zararlı sayısız bakteri içerdiğini buldu. Bu nedenle bu tür kaplardan su içerken bir bardağa veya bardağa dökerek içmek daha iyidir. Ayrıca paketleme için bisfenol A epoksit kullanılmaktadır. Uzmanlar, bisfenol A'nın sızabileceğini ve alkolle karışabileceğini saptadılar. Bu içecekleri içmek, kalp hastalığı olan kişiler için tehlikeli olan yüksek tansiyona neden olabilir.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!