Kamuran Akbay siyasete mi girecek?
Gebze ve Tuzla'da inşaat sektöründe faaliyet gösteren Kamuran Akbay'ın siyasete gireceği iddia edildi.
Kamuran Akbay

Gebze ve İstanbul’da devasa projelere imza atan, bugüne kadar 4 bin 900 konut ve iş yerinin teslimini gerçekleştiren Kamuran Akbay, siyasete göz kırptı. 17 kamu ihalesini de başarıyla tamamlayarak dikkatleri üzerine çeken Akbay, gayrimenkul sektörünün bölgemizde önemli isimlerinden. Akbay’ın yakın bir zamanda Ankara’da önemli ziyaretler gerçekleştirdiği öğrenilirken, hangi Bakanla görüştüğü merak ediliyor. Akbay’ın olası bir erkem seçimde veyahut 2023 Genel seçimlerinde aday olması bekleniyor.

DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK GÜÇLÜ ADAY

 İş dünyasında elde ettiği bilgi ve birikimi siyasete de taşımak isteyen Kamuran Akbay’ın, kentimizde dengeleri değiştirecek güçlü bir aday figürü olması bekleniyor.  İşadamı Akbay’ın siyasete atılma fikrini derinlemesine düşündüğü, siyasete girmesi yönündeki baskı ve telkinlere sıcak baktığı ifade edilirken, bu konu Gebze kamuoyunda da sık sık dillendirilmeye başlandı. Bakalım Kamuran Akbay’ın siyaset için son kararı ne olacak?

KAMURAN AKBAY KİMDİR?

30 Nisan 1981 yılında Ağrı Patnos’da dünyaya gelen Akbay, İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Ağrı Tutak’ta tamamlayıp’ liseyi ise Van Erciş Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Üniversite hayatına Sakarya Üniversitesi’nde başlayan Akbay, İşletme Fakültesini tamamladıktan sonra İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olarak aynı üniversitede Yüksek Lisans da yaptı. Eğitim hayatını tamamladığı yıllarda aynı zamanda ticaretle de ilgilenen Akbay, yaklaşık 20 yıldır inşaat sektöründe hizmet veriyor. 20 yılda 4 bin 900 konut iş yeri ve 17 kamu ihalesini bitiren Akbay’ın hayata geçirdiği kamu ihaleleri, Türkiye’nin değişik bölgelerinde esere dönüştü.  Akbay, 4 bin 900 konut ve işyerlerini Kocaeli ve İstanbul’da inşa etti. Kocaeli bölgesinde birçok önemli projenin mimarı olan Akbay, son yıllarda adını İstanbul Tuzla’da yaptığı projelerle de duyurmaya başladı.

Genç yaşına rağmen önemli projelere imza atan Akbay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!