Pablo Escobar hakkında 14 inanılmaz gerçek
Pablo Escobar, tarihteki en büyük uyuşturucu baronu olarak kabul ediliyor. Önce ya da sonrasında kimse ona denk gelemedi. Pablo Escobar, dünyadaki kokain ticaretinin % 80'ini elinde tutabildiği bir dereceye ulaşmayı başardı. Aslen Kolombiyalı olan bu baron, yaşamları boyunca yaptıklarının çok unutulmaz bir hatırasına sahipti. İşte Escobar ile ilgili 14 ilginç bilgi.

1. Pablo Escobar, 1949'da Kolombiya'da çiftçi bir baba ve öğretmen bir anneden dünyaya geldi.

Pablo Escobar, 1949'da Kolombiya'da çiftçi bir baba ve öğretmen bir anneden dünyaya geldi.

2. Uyuşturucu kaçakçılığına başlamadan önce, araba hırsızlığı yapıyor ve çalıntı mezar taşları satıyordu.

Uyuşturucu kaçakçılığına başlamadan önce, araba hırsızlığı yapıyor ve çalıntı mezar taşları satıyordu.

3. Pablo Escobar uyuşturucu ticaretine girdiğinde, neredeyse bu iş için doğduğu kadar başarılıydı. Böylece, haftada 420 milyon dolar kazanmaya başladı. Ve yıllık gelir 30 milyar dolara ulaştı.

Pablo Escobar uyuşturucu ticaretine girdiğinde, neredeyse bu iş için doğduğu kadar başarılıydı. Böylece, haftada 420 milyon dolar kazanmaya başladı. Ve yıllık gelir 30 milyar dolara ulaştı.

4. Parasını taşımak için kendi uçağını bile satın aldı. Tabii ki, bu uçak aynı zamanda kokain taşıdı.

Parasını taşımak için kendi uçağını bile satın aldı. Tabii ki, bu uçak aynı zamanda kokain taşıdı.

5. Bu uçağın tekerleklere kokain koyabildiğini öğrendiğimize göre, günde 500.000 dolardan fazla kazanmaya başladı.

Bu uçağın tekerleklere kokain koyabildiğini öğrendiğimize göre, günde 500.000 dolardan fazla kazanmaya başladı.

6. Pablo Escobar, halka olan sevgisini asla unutmadı. Ülkesinde bir destek fonu yarattı, parklar ve okullar inşa etti ve insanlara her zaman yardım etti. İnsanlar Escobar’a Robin Hood demeye başladı.

Pablo Escobar, halka olan sevgisini asla unutmadı. Ülkesinde bir destek fonu yarattı, parklar ve okullar inşa etti ve insanlara her zaman yardım etti. İnsanlar Escobar’a Robin Hood demeye başladı.

7. Erkek kardeşi ve baş muhasebecisi Roberto Escobar'a göre, Pablo Escobar ayda sadece 2.500 dolar harcıyordu.

Erkek kardeşi ve baş muhasebecisi Roberto Escobar'a göre, Pablo Escobar ayda sadece 2.500 dolar harcıyordu.

8. Pablo Escobar, paralarını harabe yerlere koymayı tercih ediyordu. Bu şekilde paralarının %10'nu fareler yiyordu. Ancak Pablo Escobar için bu çok büyük bir miktar değildi.

Pablo Escobar, paralarını harabe yerlere koymayı tercih ediyordu. Bu şekilde paralarının %10'nu fareler yiyordu. Ancak Pablo Escobar için bu çok büyük bir miktar değildi.

9. Escobar o kadar büyüdü ki, Amerika'ya her gün 15 ton kokain göndermeye başladı. Amerika'nın bu yüzden ön plana çıkmasından dolayı Amerikan hükümeti Kolombiya'ya baskı yapmaya başladı.

Escobar o kadar büyüdü ki, Amerika'ya her gün 15 ton kokain göndermeye başladı. Amerika'nın bu yüzden ön plana çıkmasından dolayı Amerikan hükümeti Kolombiya'ya baskı yapmaya başladı.

10. Pablo Escobar için en kötü şey Amerikan hapishanelerinde cezalandırılmaktı. Bu yüzden Kolombiya hükümetine borcu geri ödemeyi (milyarlarca dolar) ve ceza iadesi yasasını değiştirmeyi teklif etti. Ancak kabul edilmedi.

Pablo Escobar için en kötü şey Amerikan hapishanelerinde cezalandırılmaktı. Bu yüzden Kolombiya hükümetine borcu geri ödemeyi (milyarlarca dolar) ve ceza iadesi yasasını değiştirmeyi teklif etti. Ancak kabul edilmedi.

11. Polisler Pablo Escobar için büyük bir problemdi. Polis tarafından aranan Pablo Escobar, 1993 yılında her bir polis memuru başına 3 bin dolar mükafat koydu. Bu ödülü almak isteyen vatandaşlar o zaman 400 polisi öldürdü.

Polisler Pablo Escobar için büyük bir problemdi. Polis tarafından aranan Pablo Escobar, 1993 yılında her bir polis memuru başına 3 bin dolar mükafat koydu. Bu ödülü almak isteyen vatandaşlar o zaman 400 polisi öldürdü.

12. Pablo Escobar, 200 hakim, 1000 polis, gazeteci ve hükümet yetkilisi dahil olmak üzere toplam 4.000 kişinin ölümüyle suçlandı.

Pablo Escobar, 200 hakim, 1000 polis, gazeteci ve hükümet yetkilisi dahil olmak üzere toplam 4.000 kişinin ölümüyle suçlandı.

13. Pablo Escobar'ın tek oğlu Juan Pablo Escobar, 2009 yılında yaptığı röportajda çok ilgi çekici birşey söyledi. Juan Pablo'ya göre Pablo Escobar, bir kış kaçarken ailesini soğuktan korumak için 2 milyon dolar yaktı.

Pablo Escobar'ın tek oğlu Juan Pablo Escobar, 2009 yılında yaptığı röportajda çok ilgi çekici birşey söyledi. Juan Pablo'ya göre Pablo Escobar, bir kış kaçarken ailesini soğuktan korumak için 2 milyon dolar yaktı.

14. Fakat tarihteki en zengin uyuşturucu baronunun kaçmasına rağmen, bu savaşı kazanamadı ve 1993'te silahlı bir çatışmada öldürüldü.

Fakat tarihteki en zengin uyuşturucu baronunun kaçmasına rağmen, bu savaşı kazanamadı ve 1993'te silahlı bir çatışmada öldürüldü.
Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!