Buzun İçinde Donmuş Çiçekler Ayrı Bir Sanat Oluşturuyor!
Buzların içinde doğal şekilde bırakılan çiçekler adeta gözleri okşuyor. Fotoğrafları çeken sanatçı, Japon Makoto Azuma'nın çalışmalarından etkilenerek bu şekilde çalışmaya başlamış. Geriye kalanı sanatçının ağzından duyalım. Suda donmuş çiçeklerle güzel görüntüler ortaya çıkıyor.

Sanatçı: Çiçekleri dondurduğumuzda, her aranjman farklı tepki verdi. Donduğunda kabarcıklar rastgele oluşmuştu. Birkaç gün deney yaptıktan sonra, bazı buz bloklarını bir yüzme havuzuna bıraktık ve sonuçlara hayran kaldık. Suya batırıldığında, buz çatladı ve tamamen benzersiz bir tuval yarattı. Donma ve çözülme sürecinde garip ve heyecan verici şeyler oldu.

O zamandan beri buzdaki yüzlerce düzenlemeyi fotoğrafladım. Kız arkadaşım ve ben yerel bahçelerden ve çitlerden çiçek toplar, plastik kaplarda düzenler ve gece boyunca dondururduk. Çiçekler daha sonra en yakın havuz, dağ dere veya konteynırda şafakta fotoğraflandı.


Her buz bloğunun suya düşmeye nasıl farklı tepki verdiğini ve kapana kısılmış baloncukların dram yaratma şeklini seviyoruz. Ama neden buz? Buzun bir şeyi koruyabilmesi ve aynı zamanda onun güzelliğini artırabilmesi veya bozabileceği için büyüleyici buluyorum. Birkaç kısacık an için, buzun erimesi ve çiçekler solmadan önce, geçmişe mükemmel şekilde sarılmış olan bu korunmuş güzelliğe muamele ediyoruz.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!