Transseksüel kadın anne olmak için rahim nakli ameliyatına hazırlanıyor?
37 yaşındaki Ken Bebek olarak bilinen Jessica Alves, hamile kalabilmek için rahim nakli planlarından bahsetti. Bu prosedür trans kadınlara hiç uygulanmadı.

Şubat ayında cinsiyet değiştirme ameliyatı geçiren eski "Live Ken" ve şimdi TV sunucusu, giderek daha fazla bebek sahibi olmak istediği için devrim niteliğinde bir ameliyat umduğunu açıkladı. Bu prosedür trans kadınlara hiç uygulanmadı.

Closer dergisine verdiği röportajda Jessica şunları söyledi: "Bana bir milyon sterline mal olsa bile, bunu yapmanın bir yolunu bulacağım. Genlerime ve kanıma sahip olacak bir çocuğum olsun istiyorum ve tüp bebek için kullanabilmek için donmuş spermim var. "

“Tek istediğim kadın olmaktı ve cinsiyet değiştirme ameliyatı hayatımın en mutlu günüydü. Ama bir rahme sahip olmak daha da iyi olurdu - doğurabilirsem kendimi tamamlanmış hissederdim.

“Çocuklarım olsun istiyorum. Bana "anne" derlerse çok mutlu olacağım, diye itiraf ediyor Jessica.


Jessica, rahim nakli yapılan ilk trans kadın olmayı umduğunu ve şu anda doktorlarla prosedür hakkında görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Jessica, rahim nakli yapılan ilk trans kadın olmayı umduğunu ve şu anda doktorlarla prosedür hakkında görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Rahim nakli için bir ameliyatın maliyeti 50.000 £ 'dur. Bu prosedür, rahmi olmadan doğan veya hastalık nedeniyle rahmi alınan kadınların bebek taşımasına olanak sağlamak için tasarlanmıştır.

Prosedürün, ölü donörlerin organlarını kullanarak biyolojik olarak erkek doğanlar veya erkeğe dönüşen kadınlar üzerinde test edilebileceğine inanılıyordu.

2019 yılında Cleveland Clinic, ölü bir donörden nakledilen bir rahimde doğan ilk sağlıklı bebeği doğurdu.

Ondan önce, bir düzineden fazla kadın, çoğunlukla canlı donörlerden rahim naklinden sonra doğum yaptı.

2019 yılında, uzmanların erkek olarak doğmuş trans bir kadına rahim nakli olasılığını araştırdığı bildirildi.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

1 comment

sertgiren34
This comment contains spoilers. Click here if you want to read.

trans kadınları çok seviyorum

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg