Kanı su yerine içen Bodi Kabilesi
Bodi kabilesi dünyanın en garip kabilelerinden biri. Bu kabileyi diğer ilkel kabilelerden ayıran şey, inek kanını altı ay boyunca içiyorlar. Peki neden inekler kanı?

Etiyopya Omo Vadisi'nde yaşayan ve yarı göçmen bir yaşamı olan Bodi kabilesi, Engai adında bir tanrıya inanıyor. Kabiledeki kurallar yaşlılar tarafından belirlenir. Aralarındaki bir anlaşmazlık durumunda, birbirlerine savaşmak yerine büyük bir hayvan verirler, böylece çatışmayı çözerler.

Bodi kabilesi, hayvanlardan göçmen yaşamını hayvanlara odaklamakta. İnekler nereye göç ederse, Bodi kabilesi onlarla birlikte de göç eder. Sonuç olarak, kanlarıyla besleniyorlar.

Bodi kabilesinin temsilcileri, çalılardan, ağaç dallarından ve taze ağaçlardan oluşan evlerde yaşıyor. Anneler, babalar, çocuklar, inekler ve diğer hayvanlar tek göz odalarda kalıyor. Çok fazla yoksulluk karşısında üzülmek yerine mutlu olmayı seçiyorlar.


Bodi Kabilesinde Tombul Olmak Altın Kuraldır.

Bodi Kabilesinde Tombul Olmak Altın Kuraldır.

Kabilenin çoğu çıplak üyesi yabancılara diğer kabileler kadar soğuk davranmazlar. Bunun yerine, konuklar evde ağırlanır. Bazen turistler de ineğin kanına davet edilir.

Kabilenin kadınları genellikle evde kalır ve çeşitli süs eşyaları yapar. Bölgeye gelen turistlere boncuk, av aleti, diş fırçası, oje ve çeşitli hayvanlardan yapılmış diğer mücevherleri satıyorlar. 

Erkekler avcılıkla uğraşır. Böylece yaşamlarını sürdürürler.

Kadınlar keçi derileri giyer, erkekler ise sadece bellerine bağladıkları ince parçaları giyerler.

Yeni Yıl kutlamalarında gençler arasında Bodi kabilesinde "Tombul Adam" yarışı yapılıyor. Formda kalmanın yolu: kan. Kael adlı törende, en fazla kilolu kişiye altı ay boyunca "Tombul Adam" ünvanı verilir.

Gençler altı ay boyunca sürekli kan içiyorlar ve ağırlıkları iki katına çıkıyor.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!