Hindistanlı kadınların alınlarının ortasındaki kırmızı nokta ne anlama geliyor?
Bu noktaların Hintlilere has bir manevi anlamı vardır? Sembollerdeki renklerin anlamları ve kendi içinde saygısı vardır. Hindistanlı kadınların alınlarının ortasındaki noktanın manası nedir? Bindi ne demektir? Hindu bayanların alınlarındaki nokta ne anlama gelmektedir ve neden vardır?

Bekar Hintli kadınlarda siyah, evli Hintli kadınlarda kırmızı olarak gördüğümüz bu noktalara "Bindi" deniyor.

Hindu inancına göre, alnın orta kısmı ruhun insan bedenindeki yeri ve üçüncü göz olarak kabul edilir. Meditasyon yapan Hintliler, alnlarının ortasındaki “Bindi” yi açmaya çalışıyorlar. Bu, bir anlamda, bilinçaltı inançları nedeniyle, hepsi bir bütün olacak. Aynı zamanda manevi yolculuğun bir sembolüdür.

Bindi, Sanskritçe'de bir nokta anlamına gelen bindu kelimesinin bir türevidir. Genellikle kırmızı ve turuncu kullanılır. Aynı zamanda “Bindi” olarak adlandırılan Hindu kadınların da kendilerini olumsuz düşünmekten koruyan bir özellik olduğuna inanılıyor. Bekarların siyah, evli kadınların kırmızı olarak kullandığı "bindi", hali hazırda aksesuar olarak kullanıldığı için farklı renk ve şekillerde de üretiliyor.

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!