Cinler ile evlilik var mıdır? İnsanlar cinlerden çocuk yapabilirler mi ?
Cinler hakkında yanlış bilgiler yer almakta. Aramızda onlara inan ve inanmayanlar da var fakat onlar hakkında bildiklerimiz ne kadar doğru. Cinler ile evlilik mümkün mü? Cinlerle evlenen var mı? Cinlerle evlilik nasıl olur, dinimizde yeri var mı? Cinler ve insanlar evlenebilir mi?

Maalesef ki zamanımızda çok rastladığımız bir durum çoğu kişinin sahtekarlık tezgahı olan bu durumu açıklık getirmek isterim. İslami kaynaklarda ve İslam öncesi dönemlerin hiç birinde cinler ile evlilik yoktur ne bir hadis ne bir ayet ne de diğer 4 hak kitapta bunlar geçmemektedir.

Cinler vardır ve bazı güç ve kabiliyetler Allah tarafından bu varlıklara verilmiştir. Ancak insanlar ile ilgili evlilik meselesi hiç bir kaynakta ve yaşanılan musallat vakalarında böyle bir şey yoktur. Bunun sebebi iste insan topraktan et ve kemikten yaratıldı belirli bir hacmi ve cismi vardır. Şehvet ve birleşme gibi çocuk yapabilmesi için rahim yumurtalık döllenme gibi durumları vardır. Erkek hücreden dişi hücreye sperm geçişleri sonunda döllenme ile çocuk olur. Ancak cinlerin belirli bir kalıbı cisimleri yoktur. İnsan etten kemikten ve yapı olarak da topraktan yaratıldı. Cinler ateşin dumansız tarafından yaratıldı hem insana yapı olarak tutmaz hem maddenin özünden tutmaz hem de cinler cisimden değil hacimden yaratıldı. Yani enerjiden yaratıldı düşünün ki 250 voltluk prize elinizi çıplak sokarsanız nasıl çarparsa aynı şekilde cinlerde insan bedenine temas ettiği zaman bu şekilde çarpar.

Her kim size ben cinlerle evliyim benim onlardan çocuklarım var diyorsa kesinlikle yalandır. Ancak şu vardır; cinler insanın beynini ele geçirebilir, halüsinasyon gösterebilir, kişi bu durumu cinlerle evliliğe bağlar ancak böyle bir şey mümkün değildir. Bu bilindiği üzere cin musallat vakasıdır. Cinler sadece kendi aralarında evlenir ve çocuk yaparlar. Bazı insanları kandırmak için bu çocuk senden gibi insanla oynar, kandırırlar. Bununda sebebi insanın cahil olması dinini öğrenmemesi her anlatına her söylenene inanmasından kaynaklanır. Hiçbir zaman duyduğunuz gördüğünüz olaylara ilk anlamda inanmayın, araştırın işin aslını astarını öğrenin bazı sahtekar çıkıp ben cinlere eşya taşıtıyorum deyip örtünün kenarına para sıkıştırıp, cinler getirdi yalanını söylerler. Bu zamanda Allah dostlarından başka kimse böyle bir şey yapamaz cinlere eşya taşıtma sadece Hz. Süleyman’a verilmiş bir güçtü. Bizim peygamber efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v) dahi cinlere iş yaptırmamıştır. Cinlere eşya taşıtırım yaptırırım diyenlerde sahtekardır. Onlarla evlendim çocuk yaptım diyende bu tür insanlara inanmayın. Cinlenmiş delirmiş kafayı bunlarla sıyırmış insanların dolandırma taktiğidir. Kafir cinler büyü dışında iman çalma dışında anlaşma dışında hiçbir şekilde insana yardım etmez. Müslüman mümin cinler ise, namazsız abdestsiz ibadetsiz insana yardım etmez Müslüman cinlerin hepsi alimdir: Onlarda insan gibi münafıklık yoktur ya tam kafirdir ya tam Müslümandır. O yüzden her söylenene inanmayın, her gördüğünüzü araştırmadan tasdiklemeyin.

Metafizik uzmanı Barış Kanca / Ülkehaber

Söyledim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.soyledim.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!